Liposuction Operasyonu Sonrası Süreç Ağrılı mıdır

Liposuction Operasyonu Sonrası Süreç Ağrılı mıdır

Liposuction operasyonları zayıflama değil, vücutta bulunan fazlalıkların alınması ve konturların yeniden şekillendirilmesini sağlayan tıbbi bir süreçtir. Peki, Liposuction operasyonu sonrası süreç ağrılı mıdır?

Liposuction işlemleri sonrasında uygulanacak olan kontroller, bakımlar ve tüm işlemler genellikle yapılan işlemin özelliklerine göre belirlenmektedir. Çünkü tüm Liposuction ameliyatları farklılık içermekte ve tamamen kişiye özgü uygulamalar olmaktadır.

Liposuction Ameliyatı Sonrasında Yapılacaklar ?

Liposuction operasyonlarından sonra yapılması gereken en önemli şey kişinin işlem sonrasında yürümesidir. Lokal anestezi ile işlem yapıldıysa yürüme hemen gerçekleştirilmelidir. Genel anestezi sonrasında ise 1 saat sonra yürüyüşlerin yapılması gerekmektedir. Bu sayede ameliyat sonrasında geçekleşmesi muhtemel olan emboli atması riski tamamen ortadan kaldırılmış olmaktadır.

Liposuction operasyonları sonrası süreç içerisinde en önemli nokta korse takmak olacaktır. Takılan korse sadece banyodan banyoya çıkarılmalı ve diğer zamanlar asla çıkartılmamaktadır. Liposuction operasyonları sonrasında doktorunuz sizlere yapılması gereken tüm hareketleri gösterecek ve gerektiği noktada da lenfatik drenaj masajları almanızı isteyecektir. Eğer masaja gerek görmez ise yaptırmanız gerekmez.

Liposuction operasyonlarından sonra hastalar genellikle 1 ile 7 gün arasında normal yaşantılarına dönebilmektedir. Ancak çok fazla yağ alımı yapılan hastalar bu sürelerden de uzun bir süre de sersemlemiş, halsiz ve yorgun hissedebilir. Ayağa kalktığında baş dönmesi gibi problemler görülebilmektedir. Bu şekilde şikayetleri olan kişiler bolca sıvı tüketmeli ve beslenme değerlerine çok dikkat etmelidir. Ayrıca kan değerlerinde düşüklük olan kişiler için ise hekimleri kan ilaçları önerecektir.

Liposuction Operasyonu Sonrasında Neler Yapılmalı ?

Liposuction operasyonları acılı mı geçer sorusunda ise böyle bir durum söz konusu değildir. Ameliyat sonrasında kesinlikle ağrı ve acı duyulmaz ve kişiler en geç 3 gün içerisinde normal yaşantılarına dönebilirler. Tabi bu yapılan işleme de bağlı olmaktadır. Genel anestezi alan ve vücudunun birden çok yerinde Liposuction operasyonu uygulanan kişilerde süreç daha farklı işleyecektir. Liposuction ameliyatlarından sonra bir dönem için tuvalete çıkamama gibi sorunlar görülmektedir. Bu dönemlerde sıvı beslenme en önemli süreci oluşturacaktır.

Bu dönemlerde yaşanan en büyük problemlerden biri ise insanların hemen spora başlamak istemeleridir. Liposuction ameliyatı sonrası spor yapmak tabi ki çok önemlidir. Fakat spor yapmaya operasyondan en az 3 – 5 hafta sonra başlanması gerekmektedir. Bu dönemdeki ameliyat etkileri ve yaralar spor yapmayı engelleyebilecektir.

Liposuction operasyonu sonrasındaki öneriler içerisinde öncelikle bitki çaylarının tüketilmesi çok önemlidir. Tabi ki hekim aksini söylemediği sürece ilaç kullanmak yerine bitki çayları içmek en doğru sonucu verecektir. Liposuction sonrasında diyet de çok önemli olmaktadır. Bol sıvı tüketmek ve bu dönemde oldukça sağlıklı diyetler yapmak en doğru yol olacaktır. Bu sayede vücuttan alınan yağlar geri toplanmayacağı gibi daha sağlıklı bir yaşam ve daha fit bir vücut yapısı da kazanılmış olunacaktır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz