Bitkisel Yara Kremi Tarifi

Bitkisel Yara Kremi Tarifi

Yaraları iyileştirmek için her zaman eczanelerden yara merhemi alma olanağımız olmayabiliyor. Özellikle tatilde, köyde veya kırsal bir bölgede yaşıyorsanız bitkisel çözümlerden faydalanarak yara merhemi yapabiliriz.

Tabi eczanelerden yara kremi almak yerine bitkisel çözüm yolları ile doğal tedavileri denemek isteyenler de gün geçtikçe artıyor.

Bu tür tercihi olan okurlarımız için de bitkisel yara merhemi tedavisi için bir tarif vereceğiz. Tarifte yer alan malzemelerin tamamı evde kolayca bulabileceğiniz malzemelerden oluşmaktadır.

Bitkisel Yara Merhemi Tarifi
*1 zeytin yağı

*2 gr ekinaka tohumu veya kökü, ince öğütülmüş

*2 gr kriptolepsis kökü, ince öğütülmüş

*4 gr ardıç, ince öğütülmüş

*2 gr meşe kabuğu veya kramerya veya yabani sardunya

*İnce öğütülmüş 2 gr akasya yaprağı

*2 gr pelin toz halde

* 1 gr usnea toz halde

*115 gr balmumu

*1 çay kaşığı E vitamini 1 çay kaşığı okaliptüs esansı yağı.

Bitkisel Merhemin Hazırlanışı:
1. Bitün bitkileri zeytin yağı ile karıştırarak bir yağ haşlaması hazırlayın.

2. Bikisel yağ haşlamasını haşlama hazırlamak için kullanılan kaba yağı ilave edin ve onu ocakta yavaş yavaş yeniden ısıtın.

3. Bal mumunu ölçün ve kaba ilave edin. İyi bir tahmini değer yağ haşlamasının her 500 ml’si için 60 gr bal mumudur (bu durumda formülümüzdeki miktar da 115 gr’dır). Pek çok kişi bal mumunu rendelemeyi tercih eder, ama ben onu küçük parçalara ayırırım. Bal mumu eriyene kadar ısıtın.

4. Tavayı ocaktan indirin. Karışımın katılaşmaya başlamasına kadar soğumasına izin verin, sonra E vitamini yağı ve okaliptüs esansı yağını ilave edin ve iyice karıştırın.

5. Karışım daha sıvı haldeyken, merhem kaplarına dökün ve etiketleyin.

Bu yazı bitkisel yara doğal yara kremi kurutucu bitkisel yara kremleri izi tedavisi iyileştirme merhemi merhemleri kurutucu bandı rahimde midede nasıl yapılır tedavisi pomadı evde yara kremi isimleri en iyi silverdin bepanthol terramycin nedir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

yara kremi, yara kremi nasıl yapılır, yara kremleri, yaraların çabuk iyileşmesi için krem, yara nasıl çabuk iyileşir, doğal yara merhemi, bitkilerden yara kremi nasıl hazırlanır, doğum yaralarının iyileştirilmesine bitkisel çözümler, iyileşmeyen yara kremi, dizinde yara melhemi olarak tavsiye

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz