Bira içmenin en iyi 10 sağlık yararları

Bira içmenin en iyi 10 sağlık yararları

Bira Kısa Bir Tarihçesi:

Bira, dünyanın en eski hazır içeceklerinden biridir. Dünyadaki en popüler üçüncü içecek, su ve çay ilk 2’de.

Şarap gibi, bira da uzun bir tarihe sahiptir. Binlerce yıl önce, tahıllar gıda için ilk kez yetiştirildiğinde, bir yan ürün keşfedildi. Bu yan ürün, tahıl şeklinde ortaya çıktı. Taneler ıslandığında mayalanırlar. Bu fermantasyon işlemi, havayı vahşi mayaların varlığında suyun acı bir içeceğe dönüştürme potansiyeline sahipti. İlk bira bu şekilde keşfedildi.

Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için, bu alkolün içerdiği maddelere hızlı bir şekilde göz atalım.

Malzemeler:

Su , ağırlığının % 90’ını oluşturan biradaki ana bileşendir. Bu içeceğe alkol, renk ve tat vermek için maltkullanılır. Bunun dışında, acı bir tadı veren hop içerir . Hop, biranın korunmasına yardımcı olan doğal bir koruyucudur. Aynı zamanda , fermantasyon işleminde şekeri alkole dönüştürmek için gereken doğuyu da içerir .

Sağlık yararları :

1. Kalbi korur

Araştırmalar, bu alkolün ılımlı bir şekilde içilmesinin, çok sayıda kalp hastalığı gelişme riskini azaltabileceğini gösteriyor. Birkaç B vitamini içerir (B1, B2, B6 ve B12). B6, kalp hastalıklarından sorumlu olan homosistein oluşumunu önler.

2. Kanseri önler

Zengin bir Flavenoid kaynağı olan kanserin kemopreventesinde önemli bir rol oynar.

3. Böbrek Sağlığı İçin İyi

Böbrek taşlarını önleyen potasyum ve magnezyum oranı yüksektir.

4. Soğuk için çare

Arpa (birada bulunur) sizi ısıtır, kan dolaşımını iyileştirir ve sıkışık hissettiğinizde nefes almanıza yardımcı olur.

5. sizi daha uzun yaşar ve daha genç görünmesini sağlar

Bira, vücutta kayda değer bir kanser önleme maddesi olan D Vitamini’nin gücünü ve etkisini arttırıyor. Sağlıklı cildin korunmasına yardımcı olurken yaşlanma sürecini de yavaşlatır. Aynı zamanda öfkeyi yumuşatır, ruhu alkışlar ve stres bozucu gibi davranır.

6. kan basıncını düşürür

Orta derecede tüketildiğinde kan basıncının düşmesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte, aşırı içmenin kalp üzerinde olumsuz etkileri olabilir.

7. Beyni korur

Çoğu insan biranın doğru olmayan beyin hücrelerine zarar verdiğini düşünüyor. Aslında hafızayı güçlendirir ve Alzheimer ve Demans gelişmesi daha az olasıdır.

8. Kemik Yoğunluğunu Artırır

Biradaki yüksek Silikon seviyeleri kemik yoğunluğuna katkıda bulunur ve kırılma riskini azaltır.

9. Kötü Kolesterolü Düşürür

Vücudunuzda iki çeşit kolesterol var: HDL (İyi kolesterol) ve LDL ( Kötü kolesterol). Birada bulunan lifler LDL kolesterol seviyenizi azaltmanıza yardımcı olabilir.

10. Uykusuzluk tedavisi

Basitçe tatmak, beyninizdeki dopamin aktivitesini artırır ve sakinleşmenize ve uyarılmanıza neden olur, böylece daha iyi bir uyku elde etmenize yardımcı olur.

Birayla ilişkilendirilen yaygın bir efsane, şişman olmanızı sağlayarak göbek ölçünüzü arttırmasıdır. Ancak, araştırmacılar “eğer bira ve şişmanlık arasındaki ilişki varsa, muhtemelen zayıf” bulmuşlardır. Aslında, metabolizmayı arttırır ve içmeyenlere göre daha sağlıklı olmanızı sağlar. Bundan en iyi faydaları elde etmek için her zaman makul miktarda içmeyi unutmayın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz