Bacak Arası Terlemesi Nedenleri

Bacak Arası Terlemesi Nedenleri

Vücudumuzun bir çok bölgesinde ter bezleri bulunmaktadır.Yüzümüz , ellerimiz , ayaklarımız, koltuk altlarımız ve genital bölgelerimiz bunların başlıcalarıdır. Bu ter bezleri bazı insanlarda daha hızlı çalışmaktadır.Bu da insanı sıkıntıya sokan bir durumdur.

Ter bezleri sinir,heyecan, ısı, spor gibi durumlarda hızlı çalışarak terlemeye neden olur. Vücudumuz bu şekilde kendini soğumaya almaktadır. Terleme bazen kokuya neden olmaktadır ve bu da sosyal çevre içerisinde ciddi bir sıkıntıdır.

Konu başlığımızda ki gibi gelelim bacak arası terleme nedenlerine…Genellikle erkekler de görülen apış arası terlemesi, bayanlarda da görülebilir.Dar kıyafet seçimi, cinsel bölge temizliğine önem verilmemesi, iç çamaşırı seçimi , temizliğe önem verilmemesi terlemenin yanı sıra bacak arası kokuya da neden olabilir.

İlk önem verilmesi gereken konu temizliktir.Düzenli şekilde banyo yapmayı ihmal etmemelisiniz.Banyo yaparken lif ve vücut jeli kullanmaya özen gösteriniz.Banyodan sonra apış arası kurulandıktan sonra pudra dökebilirsiniz.Bayanlar için özel üretilen intim jeller kokuyu önlemek için idealdir. Antibakteriyel şampuan veya duş jeli kullanmanızda fayda var.İç çamaşırınızı her gün değiştirmelisiniz. Genital bölgenizde bulunan kılları en az haftada 1 kere temizlemelisiniz.Bu şekilde yaptıktan sonra da koku, kaşıntı veya terleme geçmediyse başka bir hastalık ihtimaline karşı doktorunuza başvurabilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz