Anne Sütünün Faydaları

Anne Sütünün Faydaları

Bebeğinizin bağışıklık sistemi gelişene kadar anne sütünde gerekli olan, onu hastalıklara karşı koruyan savunucu maddeler vardır. Ayrıca bazı alerjilere karşı da koruyucudur. Anne sütü bebekle anne arasındaki duygusal bağı arttırır ve bebeğin kendini güvende hissetmesini sağlayacak tek yoldur.

Bebeklerin en sık yakalandığı enfeksiyon hastalıkları daha az görülür. Bebeğin fiziksel ve zihinsel gelişimini en iyi şekilde sağlar. Her zaman hijyenik ve pratiktir. Bağışıklık sistemi yeterince gelişmemiş prematüre bebekler, anne sütünden özellikle çok yarar görürler.

Anne Sütünün Faydaları
– Anne sütü bebeğiniz için özel bir bileşime sahiptir.
– Sindirimi daha kolay besin maddesidir.
– Beyin gelişimine katkıda bulunur ve zeka düzeyini arttırır.
– Anne sütünün sıcaklığı her zaman vücut sıcaklığında olup istenilen derecededir.
– Daha az sodyum ve protein içerir.
– Daha iyi kalsiyum emilimi sağlar.
– Herzaman steril ve pratiktir.
– Alerji riski daha düşüktür.
– Kabızlık ya da ishal problemi yaratmaz.
– Obozite olma olasılığı düşüktür.
– Daha ekonomiktir.

Bu yazı saglikvegebelik.com tarafından   anne sütünün saklanması, anne sütünün önemi, anne sütünün faydaları, anne sütünün içeriği, anne sütünün azalması, anne sütünün acıması, anne sütünün yararları, anne sütünün rengi, anne sütünün artması, anne sütünün kalitesini arttıran besinler hakkında bilgi vermek için yazılmıştır.

anne sütünün acimasi, Anne Sütünün Faydaları, anne sudunun azalması, SAĞILAN ANNE SÜTÜNÜN SAKLANMASI, annesütü faydalari, anne sütünün yararları ile ilgili kompozisyon, anne sutunun yararları, anne sütünün göz gribine faydalari, anne sütünü kesen yiyecekler, testis acimasi

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz