Anne Sütünü Azaltan Nedenler ve Bitkiler

Anne Sütünü Azaltan Nedenler ve Bitkiler

Sizde hak verirsiniz ki zorlu ve uzun bir hamilelik döneminin arkasından gelen emziklilik döneminde de çiçeği burnunda anneleri farklı sorunlar beklemektedir. Bazı anneler bu dönemde yetersiz süt seviyelerinden dolayı bebeklerini tam olarak besleyemez. Anne sütünün bebek için önemi bu konu ile birleşince her anne süt miktarını mümkün olan en üst seviyeye çıkarmak için uğraşır.

Peki hiç sordunuz mu neden anne sütü yetersiz gelir ve anneler sütlerini artırmak için arayışlar içine girer?

Ben bu konuya farklı bir açıdan yaklaşmak istiyorum bugün. Anne sütünü arttıran değil, anne sütünü azaltan besinleri, yiyecekleri ve bitkileri inceleyeceğim.

Şundan eminim ki aslında hiçbir anne yetersiz süt seviyesine sahip değildir. Sadece uygun beslenme koşullarında olmadıkları için anne sütü miktarı azalmıştır. Bizler bu konuda anne sütünü azaltan besinleri ve bitkileri inceleyeceğiz. İşte anne sütünü azaltan ve uzak durmamız gereken yiyeceklerin listesi.

Nane, Maydanoz, Nişasta unu, Adaçayı, Şeker kamışı, Ararot, Şalgam, Mısır, Arpa ve Arpa unu kullanılarak yapılan besinler, aşırı tuz tüketimi, salamurası yapılmış ürünler, turşusu yapılmış ürünler, sirke ve limon suyunun gereğinden fazla kullanılması emziren annelerin uzak durması gereken besinlerdir.

Bu bitkileri ve yiyecekleri yazmışken erkekler içinde ufak bir tavsiye vermek istiyorum. Adaçayı içmek ne yazık ki erkeklerde sperm azlığına neden olmaktadır.

Tabi bazı durumlarda sadece beslenme alışkanlıkları değil farklı nedenlerde anne sütünün azalmasına sebep olur. Örnek vermek gerekirse…

Anne sütünün azalmasının arkasında tiroidin normal çalışmaması yatabilir. Arka arkaya doğum yapmış kadınlarda sık görülen bir rahatsızlık da tiroid hormon dengesizliğinin gelişmesidir. Emziren annelerin sütlerinin azalmasının sebebi, tiroid bezinin sağlıklı çalışmaması da olabilir. Mutlaka hekimlerine danışmaları gerekir. Çünkü anne sütü üzerinden bebeğin alacağı iyot çok önemlidir. Bebeğin beyin gelişimi iyota doğrudan bağlıdır. Unutmamalıdır ki, emziren annenin tiroid bezinin dengeli ve sağlıklı çalışması çok çok önemlidir. İyot, tiroid bezinin sağlıklı çalışmasında birinci derecede önemlidir. Mutlaka, hekiminize danışınız.

Bu yazı anne sütünü azaltan nedenler anne sütünü azaltan bitkiler anne sütünü azaltan bitki çayları gıdalar besinler nelerdir anne sütünün azaldığı nasıl anlaşılır nasıl anlarız anne sütünün azalma nedenleri anne sütünün azaldığı dönemler nasıl anlaşılır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

anne sütünü azaltan yiyecekler, anne sutunu azaltan caylar, anne sutunu neler azaltir, sütü kesen yiyecekler, sütü azaltan şeyler, sütü azaltan yiyecekler, anne sutunu azaltan seyler, anne sütü azaltan besinler, anne sütünü azaltan besinler, anne sütü azaltan bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz