Alkali Suyun İyileştirici Gücü

Alkali Suyun İyileştirici Gücü

Hepimiz vücudumuzun sağlığı için hafif alkali yapısını koruması gerektiğini biliriz. Kanımızın pH seviyesi 7.4 ve hücresel sıvı seviyesi ise yaklaşık pH 7.2 dir.
Bu gerçeğe göre, hücrelerimiz sürekli olarak asidik atık üretmekte ve vücut sıvılarımız da hayatta kalabilmemiz için vücudun pH seviyesini korumaya çalışmaktadırlar. Vücudumuz asidik atıklardan kurtulmak için oldukça ağır bir çalışma yapar.
Asidik atıklar ter ve idrar ile atılır. Her ikisi de düşük pH seviyesine sahiptirler. Asidik cilt yüzeyi kendisi ile temas eden birçok mikrop ve virüsü öldürür.

Vücudumuz asidik olduğunda, sindirim sorunları, kilo alma, yorulma, tükenme gibi belirtiler yaşarız. Tüm bu belirtiler, saf su içmek ve sistemdeki sağlık dengesini sağlayacak taze, organik sebzeler tüketmek suretiyle engellenebilir.

Ancak, içtiğimiz suya hormonlar, klor, antibiyotikler ve vücut sistemimize doğrudan giren diğer metaller bulunur. Bu çok sayıda hastalığa ve zayıf bağışıklık sistemine yol açar.Gerçek şu ki, genel pH düzeylerimizin tükettiğimiz gıdalardan etkilendiğini söyledik. Kanser türlerinin her birinin% 95’ine sebep olan faktörün vücudun asidik olduğundan kaynaklandığı tespit edildi.  Ayrıca kanser hücrelerinin alkali  bir ortamda hayatta kalamadığı gözlemlendi.
Ayrıca  asidozun (aşırı asidite) sadece kanser gelişimine değil aynı zamanda çeşitli kronik hastalıklar, osteoporoz, kalp hastalığı ve diyabet gibi bir çok sağlık sorununada sebep olduğu  açıklandı.

Alkali su yapımı oldukça kolaydır. Alkali suyu günlük hazırlamak  ve o gün içinde tüketmek gerekir. Ne çok sıcak, ne çok soğuk, normal oda ısısında tüketilecek alkali suyun faydası kısa süre içinde hissedilebilir.

Alkali su faydaları ise ;
1.Alkali iyonize su, bağışıklık sisteminin koruyucusudur.
2.Hücrelerde yoğun nemlenme sağlar
3.Hücre yenilenmesinde rol oynayarak gençlik, dirilik ve tazelik sağlar.
4.İçeriğindeki negatif iyonlar sayesinde hastalık ve erken yaşlanmaya sebep olan serbest radikalleri bloke eder.
5. Vücutta yılların birikimi olan asidik toksinleri nötralize eder ve arınma sağlar.
6. Alkali su temiz ve bakterisiz yapıdadır. Diğer sulara göre 2 kat daha fazla oksijen içerir.
7.Vücudun, Ph dengesini korumasına yardımcı olan alkali su, hastalıkları da önler. Vücuttaki zararlı bakteri ve iltihaplanmalara karşı savaşır.
8.Vücutta detoks sağlar, enerji ve zindelik verir.
9.Alkali su vücut yorgunluğunu alır.
10.Alkali su, kanın oksijen kapasitesini arttırdığından, kanserli organizmaların yaşamını güçleştirir.
11.Kemoterapiden sonra oluşan asidik ortamı temizlemek için alkali su içmek iyi gelir.
12.Asidik ortamın artışıyla, kemik içi boşalma, yaşlanma belirtileri, yüksek tansiyon, romatizma, alerji, diyabet, kolesterol gibi rahatsızlıkların temeli atılır. Alkali su içmek tüm bu rahatsızlıkları geriletir.
13.Stres, sıkıntı, depresyon, üzüntü ve tüm olumsuz hisler ve duygular, vücuttaki asidik ortamı arttırır.
14.Kronik hastalıkların başlamasını engeller.

Evde Alkali su yapımı için ;

KARBONAT: Taze su ve karbonata ihtiyacınız var. Belirli oranlarda karıştırılan su ve karbonat, alkali suyunuzu hazırlamak için yeterli.


LİMON : Limon, güçlü pH dengeleme özelliklerine sahiptir. Tadı asidik olsa da, doğal olarak alkalindir ve vücudun pH’sını düzenler. Ayrıca, limon inanılmaz bir dezenfektan ve antibakteriyel olarak görev yapmaktadır.

Alkali su için ; 1 limon, 1/4 zencefilli kök, 1/2 salatalık, 1/2 fincan nane yaprakları

Zencefili soyun ve tüm malzemeleri dilimleyin ve suya ekleyin. En iyi sonucu almak için, aynı maddeleri üç gün boyunca kullanın ve sadece yeni su eklemeye devam edin. Sabah aç karnına ve gün boyu içebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz