Yeni kanser aşısı farelerde tümörleri ortadan kaldırıyor. 90 fare 90’ından kanser hastalığına yakalanmıştı.

  • SAĞLIK HABERLERİ
  • Yeni kanser aşısı farelerde tümörleri ortadan kaldırıyor. 90 fare 90’ından kanser hastalığına yakalanmıştı. için yorumlar kapalı
  • 1.500 kez görüntülendi

Yeni kanser aşısı farelerde tümörleri ortadan kaldırıyor. 90 fare 90’ından kanser hastalığına yakalanmıştı.

Stanford Üniversitesi’ndeki araştırmacılar, vücudun sadece bir enjeksiyon yapıldıktan sonra tüm tümörlere saldırması için yeni bir kanser aşısı geliştirdiler.

Aşı önce T hücrelerini harekete geçirir ve vücudun tamamındaki diğer özdeş tümörleri bulmak ve yok etmek için orijinal tümörü bırakır.

“Bu şekilde 87 fare 90 kanser hastalığını tedavi etti. Her ne kadar kanser üç farede tekrarlansa da, ikinci bir tedaviden sonra tümörler tekrar geriledi. Araştırmacılar göğüs, kolon ve melanom tümörleri taşıyan farelerde de benzer sonuçlar gördüler “dedi.

Onkoloji profesörü Ronald Levy, “Bu iki ajan birlikte kullanıldığında tüm vücudun tümörlerinin ortadan kaldırıldığını görüyoruz” dedi.

“Farelerde hayvanın her yerinde tümörlerin ortadan kaldırılması da dahil olmak üzere şaşırtıcı, vücut genişliği efektleri gördük.”

 

Ekibe göre, atılan kanser türleri dahil olmak üzere birçok farklı kanser tipi için çalışılıyor

 Bu yaklaşım aynı zamanda hedef arama gereksinimini ortadan kaldırır.

“Bu yaklaşım, tümöre spesifik bağışıklık hedeflerini belirleme ihtiyacını ortadan kaldırıyor ve bağışıklık sisteminin toptan harekete geçirilmesini veya bir hastanın bağışıklık hücrelerini özelleştirmesini gerektirmez.”

 Levy şimdi tekniği test etmek için düşük dereceli lenfoma olan 15 hastayı işe almayı planlıyor. Başarılı olursa, Levy tedavinin birçok tümör türü için yararlı olabileceğine inanıyor.

“Bağışıklık sistemi tarafından sızdırıldığı sürece, potansiyel olarak tedavi edebileceğimiz tümör türünün sınırı olduğunu sanmıyorum,” dedi Levy.

 

Kaynak : cnednews.com

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.