Yasmin Kullanımı ve Yasmin Yan Etkileri

  • Genel Sağlık
  • Yasmin Kullanımı ve Yasmin Yan Etkileri için yorumlar kapalı
  • 983 kez görüntülendi

Yasmin Kullanımı ve Yasmin Yan Etkileri

Yasmin Kullanımı

Özellikle doğum kontrol ilaçları söz konusu olduğu zaman Yasmin tablet ’i es geçmek oldukça yanlış olacaktır. Kullanım kolaylığı bakımından ve yaygın bir şekilde akıllarda yer edinmesi bakımından bu ilaç herkes tarafından bilinir. Bir ilacın herkes tarafından bilinmesi onun hiçbir yan etkiye sahip olmadığı anlamına gelmez. Bütün makalelerimiz de özellikle doğum kontrol ilaçları söz konusu olduğu zaman sıklıkla söylediğimiz şeyin yeniden üstünden geçmekte fayda bulunmaktadır ki o da bu tarz ilaçların doktor tavsiyesi olmadan kullanılmaması gerektiğidir. Ne yazık ki kullanıcı yorumlarına göz attığımız zaman bile oldukça ilginç bir gerçekle karşılaşıyoruz. O da komşular, tanıdıklar ve bu konuda daha bilgili olan insanların tavsiyesi ile doğum kontrol ilaçlarının kullanılmaya başlamasıdır. Ne yazık ki her bünye birbiri ile aynı özelliklere sahip değildir. Sizin tanıdığınız insan Yasmin  kullandı ve hiçbir yan etki ile karşılaşmadı diye sizin de karşılaşmayacağınız anlamına gelmez.

Bu sebeptendir ki lütfen ilaçları doktor tavsiyesi ile almaya gayret gösterin. Gelelim şimdi ilacın artı yönüne ve eksi yönlerine…

Yurt dışı kullanım istatistikleri baz alındığı zaman en çok kullanılan doğum kontrol ilacı olduğunu söylersek yanlış olmayacaktır. Bu durumda bile bazı Yasmin yan etkilerinin ortaya çıkması söz konusu olmaktadır.

Yasmin kullanımı yazımızın devam eden kısmında okuyucularımızdan gelen mailler ve diğer yorumları da içeriğe eklediğimizi bilmenizi isteriz!

Yasmin tedirginlik oluşturabilir. Kullanan insanların bir kısmında duygusal olarak iniş çıkışların ortaya çıkması söz konusu olabilir. Bu durum hormonal değişimlerle doğrudan ilişkili olduğu gibi kullanılan dönemi baskısı ve kişi üzerinde oluşan ruhsal dalgalanmalarında son derece önemi bulunmaktadır. Genellikle bu ilacı kullandığınız ilk dönemlerde duygusal dengesizlikler yaşamanız söz konusu olabilir.Yasmin kullanımında adet gecikmesi görülebilmektedir.

yasmin kullanımı
yasmin kullanımı

Yasmin Yan Etkileri

Kilo artışı ise sıklıkla yasminle bağdaşlaştırılan bir konudur. Kullanıldığı dönem içerisinde ciddi kilo artışı yaşadığını söyleyen insanlar bulunmaktadır. Bu durum stresle bağlantılı mıdır yoksa ciddi anlamda böyle bir etkisi bulunmakta mıdır bilinmez. Bize kalırsa kişinin bünyesine ve içerisinde bulunduğu durumunda son derece büyük etkileri olduğu da göz ardı edilmemesi gereken konular arasında yer alır. Yasmin kullanımı sırasında kanama olduğu gözlemlenmiştir.

Bir dipnot olarak şunu belirtmekte fayda görüyorum. Yasmin üzerinde araştırmalar yapan yabancı kaynaklı bir internet adresinde ailesinde geçmiş dönemlerde obezite vakası bulunan kişilerin yasmin kullanımının ardından kilo alma evresinde ciddi artışlar olduğuna dair bazı bulgulara rastladık. Ülkemizde ise bazı doğum kontrol ilaçları hakkında yapılan yorumlarda sıklıkla kilo aldırdığının altının çizilmesinin de bu durum ile paralellik gösterdiğini hatırlamakta fayda var.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.