Topuk Ağrısı Neden Olur Nasıl Geçer

Topuk Ağrısı Neden Olur Nasıl Geçer

Ayaklarımız bütün vücudumuzun yükünü en ince noktasına kadar hisseden uzvumuzdur. Özellikle de ayak topukları bütün yükü üzerine almıştır. Bu nedenle bütün vücutta yorulması ve ağrıması en doğal olan parça ayak topuğudur dersek yanılmış olmayız.

Hani derler ya akılsız başın cezasını ayaklar çeker diye, aslında ayaklar değil topuklar çekmektedir bütün cezayı. Çok fazla ayakta kaldığımızda ya da aşırı şekilde yol yürüdüğümüzde topuk ağrısı yaşamamız çok normaldir. Bu yazımızda topuk ağrısı neden olur ve topuk ağrısına karşı ne iyi gelir neler yapılır, bunlardan bahsetmek istiyorum.

Topuk Ağrısının Nedenleri: Ayak yapısı, kullanılan ayakkabılar, yürümek veya çok ayakta durmak topuk ağrılarına neden olan başlıca sebeplerdir. Ayrıca bel fıtığı sorunu yaşayanların da topuk ağrısı çekmesi normaldir. Çok basit bir ağrı gibi gözükse de topuk ağrısını hafife almayın ve sürekli tekrarlayan ağrılar yaşıyorsanız mutlaka uzman doktora görünün.

Topuk ağrısının nedenlerine göre ilaç veya ağrı kesici kullanmanız, fizik tedaviye gitmeniz ya da cerrahi operasyon geçirmeniz gerekebilir.

Topuk Ağrısı Nasıl Geçer: Ağrıyan noktaya 5 dakika boyunca buz masajı yaparsanız ağrınız kesilir. Ayak bilekleri ve topukları güçlendirecek egzersizler yapabilirsiniz. 1 litre suyun içerisinde kaynatacağınız iki avuç söğüt yaprağını lapa olarak olarak topuk bölgesine sarabilir veya bununla masaj yapabilirsiniz.

Topuk ağrısını önlemek isterseniz rahat ayakkabılar giymeye çalışın. Egzersiz ya da spor esnasında spor ayakkabısı kullanın. Ayrıca topukları güçlendirecek egzersizleri yapmaya çalışın. Unutmayın ki gün boyu yürüdüğümüz zaman topuklara yaklaşık olarak 60 tonluk kuvvet uygularız. Bu da topukların yıpranmasına ve yorulmasına neden olur.

Bu yazı topuk ağrısı nasıl geçer ne iyi gelir topuk ağrısına hangi bölüm bakar bitkisel çözüm tedavi hangi bitki iyi gelir sıcak su spor romatizma topuk ağrıları egzersizleri hareketleri ne yapılır nasıl tedavi edilir nasıl giderilir neye işarettir ne demektir konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

topuk ağrısına ne iyi gelir, ayak topuk ağrısına ne iyi gelir, topuk agrısı nasıl geçer, topuk dikeni için neler yapılır, topuk ağrısı evde tedavi, topuk ağrısına evde çözüm, topuk ağrısına sıcak su, topuk ağrısı için şifalı bitkiler, topuk ağrısına bitkisel tedavi, topuk ağrısına bitkisel cozum

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz