Takvim Yöntemi Hesaplama

Takvim Yöntemi Hesaplama

Takvim yönteminin ne olduğunu bilmeyen arkadaşlar için kısa bir açıklama yaparak konuya başlayalım.

Takvim yöntemi gebe kalmanın diğer günlere nazaran daha kolay olduğu günlerde ilişkiye girmeyerek hamile kalmayı önleme çalışmasıdır. Yumurtlama günlerinde hamile kalma ihtimali daha yüksek olduğu için çiftler yumurtlama günlerinde ilişkiye girmezler ve korunmaya çalışırlar.

Yumurtlama gününe uzak dönemlerde  ilişki olması durumunda hamile kalma ihtimali daha az olduğu için çiftler genelde bu dönemlerde ilişkiye girerler. Yumurtlama takvimini takip ederek ilişki durumunu ayarlamaya takvim yöntemi denir.

Takvim yöntemi, “gebelik açısından en riskli” günleri hesaplayarak gebelikten korunmaya çalışmak şeklinde uygulanır.

Bu yöntem bazı çiftlerde etkili olabilir; ancak her zaman sürprizlerle karşılaşma olasılığı mevcuttur. Takvim yöntemiyle korunanlarda bir sene içinde % 25- 30’unda gebelik oluşmaktadır. Gebelik olsa da olur diyenler için bu yöntem düşünülebilir.

Takvim yöntemini bir korunma yöntemi olarak önermek aslında modern jinekolojide yeri olmayan bir yaklaşımdır.

Adet görülen günlerde ve adetten hemen birkaç gün öncesindeki günlerde gebe kalma olasılığı çok düşük olmakla beraber bu günlerde girilen ilişkiyle bile gebe kalmak mümkündür.

Bu yazı takvim yöntemi nasıl hesaplanır, takvim yöntemi doğum kontrol, takvim yöntemine göre hamile kalma, takvim yöntemi ile hamile kalma, takvim yöntemi ile korunma hesaplama, takvim yöntemi nedir, takvim yöntemiyle korunma, takvim yöntemi hesaplaması konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

takvim yöntemine göre korunma, gebe izlem takvimi, takvim yöntemi, takvim yöntemi hesaplayıcısı, gebe kalma takvimi, çin takvimi 2012, takvim yöntemi hesapla, gebeliğe hazırlık, takvim yöntemi ile gebe kalma, takvim yöntemi nasıl hesaplanır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz