Stres için Şifalı Bitkiler

  • ALTERNATİFTIP
  • Stres için Şifalı Bitkiler için yorumlar kapalı
  • 744 kez görüntülendi

Stres için Şifalı Bitkiler

Ah zamane hastalığı stres ah. Kim derdi günümüzün en büyük dertlerinden birisi olan stres için bitkisel tedavi yöntemleri uygulayarak çözüm bulabileceğimizi. Yazımızı okumaya ne dersiniz?

Yazımızın içerisinde strese iyi gelen şeyler nelerdir ve stres için ne iyi gelir hepsini anlatmaya çalıştık.

Ahmet Maranki stres hastalığı, stresin insan yaşamına etkisi ve aşırı stresin tedavisi için alternatif tıp yollarını anlattı.

Stresli insanlarda en çok görülen rahatsızlıklar migren, uykusuzluk, yüksek tansiyon ve ülserdir. Strese en büyün neden iş yoğunluğunun artması, dinlenmeye ayırdığımız zamanın azalması, manevi değerlerimizi ihmal etmemizdir.

İnsan vücudunun uzun süre stres altında kalması vücut direncini azaltarak, kanser, kalp hastalıkları ve kolesterol gibi hastalıklara yakalanmamıza neden olur. Stresten korunmak için B vitaminini bol miktarda tüketmek gerekmektedir. Sporun ve düzenli egzersiz stresin önlenmesinde çok önemli bir yere sahiptir.

Ahmet Maranki stres sorunu yaşayan insanların mutlak çuha çiçeğinden faydalanmasını öneriyor. Çuha çiçeği stres ve gerginliklerde spazm çözücü, yatıştırıcı ve rahatlatıcı etkisi ile ünlenmiş bir bitkidir. Sinirsel kökenli baş ağrıları ve migren için çuha çiçeği tavsiye edilir. Çuha çiçeğini parçaladıktan sonra kökünden bir tatlı kaşığı kadar aldığımız parçayı 5 dakika süreyle suda kaynatıp hazırladığımız karışımı günde 3 sefer 1 su bardağı ölçeğinde tüketmemiz sinir ve stres için çok iyi gelecektir.

Ahmet Maranki sinir ve stres sorunu yaşayanlar için koku olarak ise sandal ağacı, şerbetçi otu, lavanta, limon, sardunya, fesleğen, nane, gül suyu, portakal, papatya, melisa, rezene ve gül gibi kokuları tavsiye ediyor. Bu kokular sinir sisteminin normale dönmesi için destekleyici şeklinde kullanılabilir.

Strese iyi Gelen Şeyler: Aşağıda sıraladığımız maddeleri mümkün olduğunca yapmaya çalışın. Bu sayede stres sorunundan kurtulmanız çok kolay olacak.

1. Vücudunuza dar gelen kıyafet giymeyin.
2. İlaçla yaşamaktan kaçının.
3. Randevularınızı önceden ayarlayın.
4. Hafızanıza güvenmeyin; mutlaka yazın.
5. Aracınızı, bozulmadan servise götürüp bakım yaptırın.
6. Her kilidin yedek anahtarını yaptırın ve belli yerlerde bulundurun.
7. Daha sık “hayır” deyin.
8. Yapacaklarınızı öncelik sırasına sokun.
9. Zamanınızı israf etmeyin.
10. Öğle ve akşam yemeklerini basitleştirin.
11. Kötümser insanlardan uzak durun.
12. Önemli evrakın birden fazla fotokopisini çektirin.
13. Evde çalışmayan ne varsa tamir ettirin.
14. Yapmaktan hoşlanmadığınız işler için yardım isteyin.
15. İhtiyaçlarınızı önceden belirleyin.
16. Bir defada yapılması zor büyük işleri, küçük parçalara ayırın.
17. Etrafı toplayın, dağınıklıktan kurtulun.
18. Gülümseyin.
19. Bebekleri gülümsetin.
20. Dost bir kediyi veya köpeği okşayın.

Bu yazı strese iyi gelen besinler şeyler taşlar müzikler 10 hobi vitaminler oyuncaklar yiyecek ayetler stres için  ilaç çay dua müzik yoga egzersizler öneriler strese son doğal kesin bitkisel çözüm evde tedavisi çare stres nasıl yönetilir engellenir atılır azaltılır stresi azaltan şeyler azaltmak alan taş yenme etkileyen faktörler müzikler yönetmek yok eden yok etmek hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır

strese ne iyi gelir, stres nasıl giderilir, sinir strese ne iyi gelir, strese iyi gelen bitkiler ibrahim saraçoğlu, stres nasıl geçer, strese hangi bitki iyi gelir, strese hangi bitki çayı iyi gelir, sitrese ne iyi gelir, sinir ve strese ne iyi gelir, sinir ve strese iyi gelen bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.