Sağlıklı ve Uzun Saçlar İçin Ne Yapmalıyız ?

Sağlıklı ve Uzun Saçlar İçin Ne Yapmalıyız ?

Kadınlar için saç, güzelleşmenin ilk yeridir. Saçların güzelliği ile yüz güzelliği ortaya çıkar ve hoş bir görünüm oluşur. Bu yüzden kadınlar saçlarına çok önem verir. Uzun saçlar da kadınların her zaman istediği saç stilleri arasındadır. Bakımlı ve güzel saçlara ulaşmak için saç bakımına çok dikkat edilmelidir. Uzun saçlara sahip olmak için de birkaç çeşit yöntem bulunmaktadır. Bitkisel yöntemler ile bunu doğal bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Bu yöntemlerden birisi de turp yöntemidir. Bu yöntem oldukça yaygındır. Bu yöntem sayesinde hem uzun hem sağlıklı hem de canlı saçlara sahip olabilirsiniz. Ayrıca saç sağlığı içinde faydalıdır. Saçlarda kırıkların önüne geçer ve saç derisinde ki kökleri rahatlatarak onarmaya da yardımcı olur.
İlk olarak yapılması gereken bir turp rendelemektir. Turpu rendeledikten sonra 2-3 bardak su içerisinde 25-30 dakika boyunca kaynatılır. Kaynatıldıktan sonra suyun ılık kıvama gelmesi beklenir. Ilık olduğu zaman bu karışıma yumurta sarısı karıştırılarak saçlara sürülür. Masaj yapar şekilde saçlarınıza sürebilirsiniz. 1-2 saat boyunca saçlarda beklemesi gerekmektedir. Bu yöntem ile hem sağlıklı saçlara hem de normal olarak ay içerisinde 1-2 cm uzayan saçları 5-6 cm uzatabilirsiniz. Saçlarınızın uzama hızı oldukça hızlanır. Kadınların hayalinde olan uzun ve canlı saçlara bu maske sayesinde ulaşılabilir.
Maske tamamen doğal bir maskedir. Hiçbir şekilde zararlı bir etkisi bulunmamaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz