Popüler At Yarışı Etkinlikleri: Dünyanın Dört Bir Yanında Düzenlenen Ünlü At Yarışı Etkinlikleri

  • TANITIM
  • Popüler At Yarışı Etkinlikleri: Dünyanın Dört Bir Yanında Düzenlenen Ünlü At Yarışı Etkinlikleri için yorumlar kapalı
  • 274 kez görüntülendi

Popüler At Yarışı Etkinlikleri: Dünyanın Dört Bir Yanında Düzenlenen Ünlü At Yarışı Etkinlikleri

Spor türleri açısından bakıldığı zaman dünya genelinde birçok spor dalı bulunsa da, son dönemlerin en çok tercih edilen sporlarından bir tanesi, yarış sporlarıdır. GEnel anlamda bakıldığında, yarış sporlarının aktif bir şekilde tercih edilmiş olduğu birçok yer bulunsa da, kendi içerisinde ayrılmış olan birbirinden farklı yarış türü bulunur. Gelişmiş teknoloji ile birlikte, yarış türleri arasında en çok dikkat çeken yarış türlerinden bir tanesi, At Yarışları olmaktadır.

Yarış açısından bakıldığında, en çok ilgi çeken ve uzun bir süredir düzenlenmiş olan At yarışları, dünya çapında büyük bir kitleye sahiptir. Gerek bahis açısından gerekse hobi olarak tercih edilmiş olan at yarışları, genel anlamda en çok iddaa oynanan yarış sporlarından bir tanesi olarak bilinir. At Yarışı takip eden kişilerin büyük bir çoğunluğu hobi olarak, yarış tercih etmiş olsa da, genellikle birçok kişi farklı farklı yarış türleri ile, heyecanlı anlar yaşayabilir.

Yarış türleri bakımından en çok tercih edilen ve dünya çapında çok fazla takip edilen at yarışları, her yıl birçok farklı etkinliğe sahip olmaktadır. Ülkeler arasında yapılan ve birçok yarışseverin uzaktan ve yakından takip etmiş olduğu bu yarış türü, tüm zamanların en çok takip edilen yarış türleri arasında yerini almaktadır. Dünya genelinde birbirinden farklı olarak düzenlenmiş olan birçok at yarışı etkinliği bulunsa da, en çok ün kazanmış ve her yıl düzenli olarak takip edilen etkinlikleri daha yakından detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz. Bu sayede at yarışlarının yarışseverlerin gözünde ne kadar önemli olduğunu daha detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Kentucky Derby

Amerika Birleşik Devletleri’nin en ünlü ve en prestijli yarış türlerinden bir tanesi, Kentucky Derby olarak bilinir. Birçok yarışseverin toplanmış olduğu ve at yarışları açısından merak edilen birçok atın yarışmış olduğu bu derbide, her ırktan atlar bulunur. Amerika’nın eski adetlerinden bir tanesi olan kovboyculuk, at yarışlarında büyük bir etkiye sahiptir. Eski zamanlara bakıldığında, genel olarak yük taşımacılığında veya savaşlarda kullanılmış olan atlar, özellikle son dönemlerde aktif bir şekilde yarışlarda kullanılmaktadır. 

At yarışları bakımından birçok farklı yarış etkinliği bulunsa da, Kentucky Derby genel anlamda bakıldığında at yarışlarının en çok takip edilen etkinlikleri arasında yer alır. Yarışseverlerin mesafe dinlemeden takip etmiş oldukları bu yarış etkinliği, her yıl mayıs ayının ilk cumartesi günü gerçekleştirilir. 

Gazi Koşusu

Türkiye’nin en prestijli ve en heyecanlı yarış türlerinden bir tanesi, Gazi Koşusu’dur. Genel olarak bakıldığında, tüm zamanların en önemli yarış türlerinden bir tanesi olan Gazi Koşusu, her yıl mayıs ayının sonlarına doğru yapılır. Türkiye Jokey Kulübü, bir diğer adı ile tjk’nın düzenlemiş olduğu bu yarış aktivitesi, İstanbul’da bulunan Veliefendi Hipodromu’nda gerçekleşir. Yaklaşık olarak bakıldığında 2400 metrelik bir alanda yapılmış olan bu koşu, her yıl birçok yarışseverin takip etmesi ile birlikte büyük bir heyecana sahip olur.

Türkiye’de düzenlenmiş olan en uzun mesafeli koşu olan Gazi Koşusu, 3 yaşında olan ve 3 yaşını geçmiş olan tayların yarışmış olduğu bu yarış etkinliği, atçılışığın en önemli hedeflerinden bir tanesi olarak bilinir. İsmini Osmanlı İmparatorluğu’nun son dönemlerinde ünlü at yarışları düzenlemiş olan “Gazi Osman Paşa”dan almış olan Gazi Koşusu, diğer yarış türlerinde göre daha heyecanlı bir yarış etkinliği olarak bilinir.

At sahipleri, jokeyler ve antrenörler için büyük bir gurur kaynağı olan Gazi Koşusu, Türkiye’nin dört bir yanından gelen safkan atlar ile muhteşem bir heyecana sahiptir. Yarışseverlerin, sıkı bir şekilde takip etmiş olduğu ve birçok kişi tarafından aktif bir şekilde takip edilmiş olan Gazi Koşusu, dünya genelinde en çok takip edilen yarış türleri arasında bulunur.

Melbourne Cup

Avustralya’nın en büyük yarış etkinliklerinden bir tanesi olan Melbourne Cup, dünya genelinde birçok yarışseverin ilgisini çekebilecek düzeyde bir yarış etkinliğidir. Çoğunlukla yarışseverlerin çok fazla tercih etmiş olduğu ve birçok kişinin takip etmiş olduğu bu yarış türü, her yıl Kasım ayının ilk haftasında düzenlenmektedir. Yarışların Emeklilik Günü olarak bilinen bu ünlü yarış, birçok farklı at ırkının yarışması ile birlikte, çok fazla tercih edilir. Her yıl düzenlenmiş olduğu gibi bu yılda, büyük bir katılım ile karşımıza çıkmış olan Melbourne Cup, yarış severlerin takip etmesi gereken bir yarış türü olarak bilinir.

Dubai World Cup

At Yarışı olarak bakıldığı zaman dünya genelinde en çok tercih edilen ve en çok takip edilen yarış etkinliklerinden bir tanesi, Dubai’de düzenlenmiş olan Dubai World Cup etkinliğidir. Şampiyon olan birçok atın yarışmış olduğu bu uluslararası arena, yarış açısından hassas olan kişilerin en çok tercih etmiş olduğu yarış türleri arasında yer alır. Genellikle birçok kişinin düzenli olarak tercih etmiş olduğu Dubai World Cup, her yıl düzenli olarak Mart ayında düzenlenmektedir.

Dünya’nın en zengin at yarışı etkinliklerinden bir tanesi olan Dubai World Cup, yarış konusunda detaylı bir şekilde at yarışlarını takip eden kişilerin gözde yarışları arasındadır. Genellikle bu tarz büyük turnuvaları takip etmek için internet siteleri üzerinden çeşitli siteleri ziyaret ederek, yarışları takip edebilirsiniz. Yarışmaları takip etmek için tercih edebileceğiniz internet sitelerinden bir tanesi ise, Misli.com sitesidir. At Yarışları konusunda bulunan tüm turnuvaları güvenli bir şekilde takip edebileceğiniz misli, diğer sitelere göre daha konforlu bir şekilde kullanılarak, sıkı bir şekilde takip etmenizi sağlar. Yarış açısından takip etmeniz gereken ve takip etmek istediğiniz yarış türlerini detaylı bir şekilde Misli.com internet sitesi üzerinden güvenli bir şekilde takip edebilirsiniz.

Royal Ascot

At yarışları etkinlikleri açısından dünya çapında tanınmış olan en önemli yarış türlerinden bir diğeri ise, İngiltere’de düzenlenmiş olan Royal Ascot yarışlarıdır. Yarış türleri arasında rahatlıkla takip edilebilen bu yarış türü, özellikle son dönemlerin en çok takip edilen yarışları arasında bulunur. İngiltere Kraliyet Ailesi’nin katılmış olduğu en prestijli yarışlardan bir tanesi olan Royal Ascot, her yıl Haziran ayında Ascot Yarış Pisti’nde düzenlenmektedir. Dünya genelinden birçok yarışseverin takip etmiş olduğu bu yarış türü, son dönemlerin özellikle en çok tercih edilen ve en aktif kullanılmış olan yarış türleri arasında bulunur.

Epsom Derby

At yarışları konusunda etkinlik açısından dünya genelinde takip edilen prestijli yarışlardan bir diğeri ise, Epsom Derby olmaktadır. İngiltere’nin en ünlü ve en eski at yarışlarında bir tanesi olan Epsom, diğer yarış türlerine göre daha etkili bir izlenim bırakır. Yarışseverlerin İngiltere’ye akın etmesinin en önemli sebeplerinden bir tanesi olan Epsom Derby, her yıl Haziran ayında düzenlenmektedir. Yarış etkinliklerinin yapılmasından önce tercih edilen İngiliz Atı ırkları, yarış açısından önemli oranda takip edilebilir. At yarışları etkinlikleri açısından birçok farklı at ırkının yarışmış olduğu ve rekabetin üst düzey olduğu Epsom Derby, İngiltere’nin en önemli yarış etkinliklerinden bir tanesidir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.