Lazer Epilasyon İzmir’de Buz Lazer Serinliği

Lazer Epilasyon İzmir’de Buz Lazer Serinliği

Kadınlar ve erkekler, vücutlarındaki çeşitli bölgelerdeki tüylerden kurtulmak için çok fazla zaman ve para harcarlar. Bu sebeple lazer epilasyon ağda ve tıraşa göre çok daha uzun süreli etkiye sahip olmasıyla son zamanlarda ilgi toplamaktadır. Eğer siz de lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız veya yaptırmaya karar verdiyseniz ancak uygun kliniği nasıl seçeceğinizi bilemiyorsanız bu yazıyı okumalısınız.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon İzmir, istenmeyen tüyleri azaltmak için bir ışın demetinin kullanılmasıdır. Lazer epilasyonun en sık tercih edilen bölgeleri bacaklar, koltuk altları, üst dudak, çene ve bikini bölgesidir. Göz kapağı çevresi de dahil her alana lazer epilasyon uygulanabilir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır ve Acıtır Mı?

Lazer epilasyon genellikle iki ila altı seanstan oluşur. Tedaviler arasındaki aralık, tedavi bölgesine bağlı olarak değişir. Tüylerin hızlı uzadığı alanlarda, örneğin bıyık bölgesi, tedavi dört ila sekiz haftada bir tekrar edilebilir. Sırt gibi tüy büyümesinin yavaş olduğu bölgelerde tedavi 12 ila 16 haftada bir olabilir.

Her tedavi için, gözlerinizi lazer ışınından korumak için özel gözlükler takarsınız. Bir asistan gerekirse tedavi bölgesini tıraş edebilir. Doktor, topikal anestezi uygulayarak tedavi esnasında rahatsız olmamanızı sağlar.

Doktor, lazer aletini cildinize bastırır ve lazeri etkinleştirir.Sıcak iğne batması gibi rahatsızlık hissedebilirsiniz ve muhtemelen soğutma cihazı veya jelden soğuk bir his hissedebilirsiniz. Bu batma ve soğuk hissi haricinde bir acı hissi tecrübe edilmez.

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Lazer epilasyon oldukça güvenli bir yöntemdir ve yan etkileri cilt tipine, saç rengine, tedavi planına ve tedavi öncesi ve sonrası bakıma göre değişir. Yan etkileri minimize etmek için Lazer Epilasyon İzmir, doktor kontrolünde güvenli bir tedavi sunar. Lazer epilasyonun en yaygın yan etkileri cilt tahrişi ve pigment değişiklikleridir.

Lazer epilasyon tedavisinin ardından geçici bir rahatsızlık hissi, kızarıklık ve şişlik ortaya çıkabilir. Ortaya çıkan belirtiler tedaviden sonraki birkaç saat içerisinde kaybolur veya büyük ölçüde azalır. Ayrıca cildi koyulaştırabilir veya aydınlatabilir. Bu değişiklikler geçici veya kalıcı olabilir. Cilt aydınlatma, öncelikle tedaviden önce veya sonra güneşe maruz kalmaktan kaçınmayanları ve daha koyu tenli olanları etkiler.

Nadiren, lazer epilasyona bağlı ciltte kabarmalar, kabuklanma, ve yara izi gelişebilir. Diğer nadir yan etkiler arasında, tedavi edilen tüylerin grileşmesi veya özellikle koyu ciltte, tedavi edilen alanların çevresinde aşırı tüy büyümesi bulunur.

Lazer epilasyonun göz yaralanmalarına sebep olma ihtimali olduğundan göz çevresine uygulanması önerilmez.

Lazer Epilasyondan Önce ve Sonra Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Lazer epilasyondan önce güneşe maruz kalmamanız gerekir. Dışarı çıktığınızda güneş kremi sürmelisiniz ve cildinizi koyulaştıran güneşten koruyucu etkisi olmayan cilt kremlerinden kaçının. Ayrıca tedaviden önceki 4 hafta boyunca ağdadan kaçının. Kan sulandırıcı ve antiinflamatuar ilaçları da kullanmamalısınız. Son olarak lazer tedavisinden bir gün önce tıraş önerilir.

Lazer epilasyondan sonra da güneş ışığından uzak kalmanız ve güneş kremi sürmeniz gerekir. Tedaviden hemen sonra şişlik veya kızarıklık görürseniz buz uygulayabilirsiniz.

Lazer epilasyonu düşünüyorsanız dermatoloji veya plastik cerrahi gibi bir uzmanlık alanında kurulu sertifikalı ve cilt tipinizde lazer epilasyon deneyimi olan bir doktor seçmeniz gerekir. Tıp doktoru olmayan personelin lazer epilasyon yapmasına izin veren güzellik salonlarından kaçının. Yives Clinic/ Lazer Epilasyon İzmir, sahip olduğu uzman kadrosu sayesinde prosedür öncesi, esnasında ve sonrasında sizin güvenliğinizden ve tedaviden istediğiniz sonucu elde ettiğinizden emin olur.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz