Karabiber ve Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Karabiber ve Faydaları için yorumlar kapalı
  • 688 kez görüntülendi

Karabiber ve Faydaları

Karabiber: Karabiber ağacının meyvesi olan biber tohumunun olgunlaşmadan toplanıp kurutulması ile elde edilen Karabiber Dünyada en çok kullanılan baharatlardan biridir.

Karabiberin Faydaları: Özellikle sindirim sisteminin sağlıklı ve düzenli çalışmasına yardımcı olarak hazmı kolaylaştırır. İdrar ve gaz söktürücü etkisi ile kabızlığı önlemede yararlıdır. İştah açıcıdır. Sindirim sistemindeki mikropları öldürür. Enerji verir. Cinsel gücü arttırır. Sinirleri kuvvetlendirir ve kansızlığa karşı faydalıdır.

Karabiber Nasıl Kullanılır: Karabiber toz halinde yemeklerde baharat olarak yemeğe lezzet ve koku katmak ve iştah açmak için kullanılır. Ayrıca, bal ve soğan ile birlikte macun yapılıp saç dökülen yere sürülerek saç dökülmesine karşı kullanılabilir.

Bu yazı karabiberin faydaları, karabiberin zararları, karabiberin yararları, karabiberin yan etkileri, karabiberin etkileri konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

karabiberin yan etkileri, karabiberin zararları, karabiberin faydaları ve zararları, gebelikte karabiber kullanımı, karabiber faydaları ve zararları, karabiberin fayda ve zararları, gebelikte karabiber, karabiber yan etkileri, gebelikte karabiber zararlımı, karabiber zararları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.