Hemoroide Ameliyatsız Çözüm Yolları!

Hemoroide Ameliyatsız Çözüm Yolları!

Hemoroidden Ameliyatsız Kurtulma Yolları!

Hemoroid, yığın olarak da bilinir, anal bölgedeki bir veya daha fazla kan damarının iltihaplandığı ve şiştiği tıbbi bir durumdur. Bu dayanılmaz ağrı ve bazı durumlarda kanama ile sonuçlanır.
Tıbbi olarak konuşursak, genellikle vücuda zararlı değildir ve birkaç gün ila birkaç hafta içinde geçer. Bununla birlikte acı vericidir ve sık rastlanan bu durum yaşam kalitenizi etkileyebilir.
Hemoroid içte veya dışta olabilir. İç hemoroid rektumun derinindedir. Ağrıya duyarlı sinirlerin olmaması nedeniyle genellikle onları hissedemezsiniz. Genellikle, tek endikasyonları rektal kanamadır. Bir iç hemoroid, prolapsuslar veya bağırsak hareketi dışında dışa itilirse zarar verebilir.

Vücudunuza ve hayatınıza zarar veren dış hemoroitlerdir. Kalıtsal yatkınlık veya sindirim sisteminizi zorlayan abartılı bir yaşam tarzı nedeniyle hemoroid olabilirsiniz. Anal bölgedeki kan damarlarının zorlanmasına katkıda bulunan direkt faktörler ishal veya kabızlık nedeniyle uzamış ve güçlü bağırsak hareketleri içerir.Tedavi yöntemleri arasında kabızlığı önlemek için, bol posalı diyet, hijyenik koşulların sağlandığı düzenli tuvalet alışkanlığı, bazı durumlarda lastik bant gibi yöntemlerle tedavi olunabilir. Bu rahatsızlıktan  pek çok hasta iyi bir tıbbi tedavi ile kurtulabilir.
Cerrahi duruma engel durum teşkil edecek bir durum var ise, ömür boyu daima bol su, sebze, bol meyve alınması gerekir. Çaydan, kahveden, koladan, baharat ve rafine gıdalardan uzak durulması gerekir.
Bu rahatsızlık gebelik te ortaya çıkabilir ve sizi  zorlayabilir. Hemoroid şiddetine göre derecelendirilir:

1. Sınıf: Anüs dışından görülemeyen hafif büyümüş hemoroidler.
2. Sınıf: Bazen anüsün dışına çıkabilen daha büyük hemoroid, fakat daha sonra kendiliğinden içe dönebilir.
3. sınıf: Anüsten çıkan hemoroidler, kendi başlarına geri dönemezler. Sadece anüsün içine itilebilirler.
Derece 4: Hem anevrın dışındaki hemoroidler artık içeride itilemez. Anal astarın az bir kısmı rektal prolapsus olarak bilinen anüsten çıkabilir .
Hemoroidin diğer semptomları şunları içerir: Tahriş ve anüs çevresindeki kaşıntı,Dışkı kaçağı,Anüste hassasiyet,Ağrılı barsak hareketleri, Bağırsak hareketi sonrası tuvalet kağıdındaki kan

Ameliyat olmaksızın hemoroidinizden etkili şekilde kurtulmak için uygun ve ucuz yöntemler ise şöyle:

1: Hindistan Cevizi Yağı kullanın;

Hindistan cevizi yağı bu aralar çok popüler .Bu yağın özelliklerinden biride antimikrobiyal özellikte olması. Ancak burada değineceğimiz şey hemoroidi iyileştirme özelliğidir. Hindistan cevizi yağı oral olarak alınabilir veya rahatlama için hemoroid üzerine topikal olarak uygulanabilir.

Hindistan cevizi yağı sağlıklı doymuş yağ içeriyor; böylelikle bağırsaktaki iltihaplanmayı azaltmakta, sindirimi kolaylaştırmakta ve atılım sırasında rektumdaki genel gerginliği azaltmaya yardımcı olmaktadır. Diyetinize Organik hindistancevizi yağı eklemek, iç hemoroidleri iyileştirmeye ve gelecekte hemoroid oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir.

Hindistan cevizi yağında bulunan laurik asit, iyileştirici özellikleriyle birlikte, dış hemoroidleri topikal uygulama yoluyla etkili bir şekilde tedavi edebilen antimikrobiyal özelliklerinden sorumludur. Organik hindistancevizi yağı kullanmayı tercih edin.

MALZEME: Organik hindistancevizi yağı (iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur)
Pamuğu organik hindistancevizi yağına batırın ve hemoroidinize sürün. Herhangi bir enfeksiyon ihtimalini önlemek için yalnızca taze ve steril pamuklu toplar kullanın.

Hemoroitleriniz tamamen iyileşene kadar günde 2 veya 3 kez bu işlemi tekrarlayın.


2: Elma Sirkesi  kullanın
Elma sirkesi  oldukça etkili bir çözümdür. Bu ilaç aynı zamanda iki yolla da uygulanabilir – topikal olarak dış hemoroitler için ve oral olarak iç hemoroit için.
Elma sirkesi  etkisi  topikal uygulamada daha iyi sonuç verir . Elma sirkesinin büzücü özellikleri kan damarlarının şişmesini hızla azaltarak ağrı ve iltihaplanmayı azaltır.
Elma sirkesinde bulunan Pektin, sindirimi kolaylaştırır ve bağırsak hareketlerini düzenler. Elma sirkesi bağırsak yolunda iyi bakterilerin gelişmesini de teşvik eder. Bu, iyi sindirimi, normal bağırsak hareketlerini ve yumuşak dışkıları teşvik eder; bu, hemoroidten mustarip olanlar için önemli olup atılım esnasında gerginliği önemli ölçüde azaltır.
Elma sirkesini düzenli olarak içerseniz sadece iç hemoroidleri iyileştirmekle kalmaz aynı zamanda tekrar oluşmasını önlersiniz.

MALZEME: 1-2 çorba kaşığı Elma sirkesi (acıyı ve iltihaplanmayı azaltır)  , 1 fincan Sıcak su
1 yemek kaşığı elma sirkesi 1 su bardağı ılık suya ilave edin ve iyice karıştırın.
Bu elma sirkesi içeceğini hemoroit kaybolana kadar günde iki kez boş bir karnında tüketin.
Bunu rutinin kalıcı bir parçası haline getirmek, o hemoroidin geri dönmesini önleyecektir.

3:Rutin ilacı kullanın

Rutin kan damarlarını güçlendiren bir biyo flavonoid. Kan dolaşımını iyileştirmek için vücuttaki C vitamini hareketini arttırır. Artmış kan akışı, iltihaplı damarların iyileşmesini sağlayan anal bölgedeki gergin kan damarlarını hafifletir.
Rutin ayrıca, hemoroid yakınlarındaki hasar görmüş veya kırılmış cildi yeniden inşa etmeye ve güçlendirmeye yardımcı olarak iyileşmeyi teşvik eden kollajen üretimine yardımcı oluyor.

4:Buz küpleri Kullanma

Soğuk kompres kullanmak son derece ağrılı hemoroidlerde  rahatlamanın kolay ve ucuz bir yoludur. Soğuk sıcaklık ağrıyı uyuşturmaya ve iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olur. Buz ayrıca  büzücü gibi davranır ve şişmiş kan damarlarını daraltarak şişmeyi azaltır. Ayrıca, iltihaplı ve hassas kan damarlarındaki doku hasarını önlemeye yardımcı olur.
Bir buz paketi veya geçici  soğuk kompres kullanabilirsiniz. Hazır satılan buz torbalarını kullanabilirsiniz.Hijyen açısından her kullanımda yeni buz torbası kullanın.

5:At kestanesi Kullanma

At kestanesi zayıf kan akımı ve şişlik için bitkisel bir ilaç olarak yaygın olarak kullanılır. Alternatif Tıp İncelemesinde yayınlanan araştırmalara göre , at kestanesinin mikro sirkülasyon, kılcal damar akışı ve vasküler tonusu iyileştirdiği ve bunların hepsi hemoroidden  kurtulmanıza yardımcı olabilir.

6: Selvi yağı kullanımı
Aşırı kan akışını durdurur ve kan pıhtılaşmasını sağlar. Bunun nedeni hemostatik ve büzücü özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Selvi yağı, kan damarlarının daralmasına yardımcı olur ve dokuları sıkar. Ayrıca bazı insanlar için kabızlığı hafifletmeye yardımcı olduğu biliniyor. Selvi yağını pamuğa  üç ila dört damla ekleyerek  rahatsız olunan bölgeye topikal olarak kullanın.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz