Gastriti Doğal Olarak Tedavi Edin

Gastriti Doğal Olarak Tedavi Edin

Gastrit… Daha önce deneyimlediniz mi? O zaman ne kadar acı verici ve rahatsız edici olduğunu bilirsiniz. Mide şişer, tahriş olur ve yanar… Bunlar günlerce süren çok ciddi belirtilerdir.

Peki bu sorunu nasıl tedavi etmeli? Doktorunuz her zaman en iyi reçeteyi yazan kişi olacaktır. Hazır bunu da söylemişken, evde hazırlayabileceğiniz ve ilaçlarınızın yanı sıra tüketebileceğiniz doğal tedavilerden de bahsetmek şart. Kolay, ekonomik ve etkili yöntemler size her zaman iyi sonuçlar sağlar. Daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

1. Maydanoz İçeceği

maydanoz

Maydanoz temelli bu tedavi yöntemi gastriti çözmek için birebirdir. Bu geleneksel karışım kolaydır ve rahatsızlığın en yoğun olduğu anda tüketilmeye değerdir.

Maydanozun aşağıdaki olağanüstü özelliklerini bilmelisiniz:

 • A, B, C, E, K vitaminleri açısından zengin bir kaynaktır.
 • Maydanoz harika bir idrar söktürücüdür, bu da sindirim ve idrar yolu sistemleri için faydalıdır.
 • Mide yanması, şişmesi ve gazlarını azaltıp rahatlatır. Tüm sindirim ve bağırsak yollarına rahatlama sağlar.

Maydanozdan faydalanmak için çok iyi bir karışım önerimiz var. Yapımı çok çok kolay. Aşağıdaki adımları izleyin:

 • 150 gram maydanoz ve bir litre su ile smoothie yapın.
 • Karışımı hazırladıktan sonra iki saat bekletin.
 • Zaman geçince suyunu süzün ve güneşten uzak bir yerde cam şişenin içine koyup saklayın. Gün içinde bu karışımı oda sıcaklığında için. Su soğuk veya sıcak olmamalı.

2. Pirinç Sütü

pirinç sütü

Pirinç sütü gastrit için geleneksel bir tariftir. Bunu kesinlikle duymuş olmalısınız. Şişkinliği, ağrıyı, gazı ve karın bölgesindeki o rahatsız edici baskıyı alır. Pirinç suyunun bir çok mineral ve vitamin taşıdığını unutmayın.

Hazırlanışı? Çok kolay. Bir litre suyu kaynatın ve 150 gram pirinç ekleyin. Normal pişmesini sağlayın ve sonra pirinçle suyu ayırın. Gün içinde suyu için. Her zaman oda ısısında olmalı. Çok basit, değil mi?

3. Havuç ve Kereviz Sapı Suyu

havuc

Bu harika iki sebzenin sırlarını biliyor musunuz? Havuç ve kereviz anti-enflamatuar görevi taşır. Mide duvarındaki yanmayı azaltır, şişkinlik hissini kaldırır ve vücudunuza bir çok vitamin ve mineral sağlarlar.

Eğer daha önce gastriti deneyimlediyseniz, kesinlikle iştahsızlığı, mide bulantısını ve zayıflık hissini hatırlarsınız. Bu doğal içecek çok iyi bir toniktir. Bunların faydalarından yararlanmak için aşağıdaki adımları izleyin:

 • İki havuç ve iki kereviz sapı alın.
 • İyice temizleyip miksere koyun ve bir bardak su ekleyin. (250 ml)
 • İyice karıştırın ve öğle yemeğinde veya akşam yemeğinde için. Çok lezzetli!

4. Elma ve Papatya İçeceği

elma suyu

Bu karışım sizi şaşırtabilir. Bu gastrit tedavisi için kesinlikle denemeye değer. Nedenini bilmek ister misiniz?

 • Elma içeceği mideyi rahatlatır, asidi ve şişkinliği azaltır ve gastriti tedavi eder.
 • Elma içeceği her türlü enfeksiyon tedavisinde faydalıdır.
 • Örneğin bu tarif ayrıca mide bulantısına da iyi gelir.

Bu basit karışımı hazırlamak için soyulmuş bir elmayı küçük küçük dilimleyin. Bir bardak su kaynatın. Kaynamaya başlayınca elmayı ve bir kaşık papatyayı ekleyin.

Bir süre kaynatın. Elmayı en az 20 dakika pişirmelisiniz. Bu karışım hazır olduktan sonra, bekletin ve ateşi kısın. Süzün ve sadece suyunu saklayın. Sabahları oda sıcaklığında için. Bayılacaksınız!

5. Armut ve Zencefilli Smoothie

zencefil

Klasik armut ve zencefil reçelini denemiş olabilirsiniz. Her tür tatlı için harika bir eşlikçidir, vitaminler açısından zengindir, tadı çok güzeldir ve sağlıklıdır. Tatlı olmasının yanı sıra gastrit tedavisinde kullanılabilen basit ve etkili bir tariftir. Haydi gelin beraber inceleyelim.

 • Armut ve zencefili karıştırdığınızda hem ağrıyı hem de şişkinliği azaltırsınız. Bildiğiniz üzre zencefil doğal bir ağrı kesicidir: Bu şifalı bitki her türlü karın ağrısına iyi gelir.
 • Armut gastrit sorunu çekenler için muhteşem bir meyvedir. Mineral ve vitamin açısından zengindir ve sindirimi kolaydır. Lifi boldur ve ayrıca şişikliği azaltmaya yardımcı olur.
 • Bu basit tedavi için yukarıdaki örneklerde elma ile olduğu gibi bir karışım hazırlayın. Armudu soyup doğrayın ve 300 ml suya ekleyin. 20 gram zencefil katın. Kaynatın ve karışımı blenderden geçirin. Her şey iyice karıştığında yavaş yavaş için. Akşam yemekleri için harikadır.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz