Erkeklerde Cinsel Bölge Temizliği

  • Genel Sağlık
  • Erkeklerde Cinsel Bölge Temizliği için yorumlar kapalı
  • 1.453 kez görüntülendi

Erkeklerde Cinsel Bölge Temizliği

Erkeklerde cinsel bölge temizliği, bir alışkanlık olarak öğretilmelidir. Özellikle ergenlik döneminden itibaren vücudun tüm bölgelerinde yoğun oranda kıllanma meydana gelecektir. Üreme organlarında ve hormonlarda meydana gelecek bu değişiklikler hakkında ebeveynlerin çocuklarını bilgilendirmeleri önemli bir artı olarak ön plana çıkar.

Koltuk altı temizliğinin uygun bir şekilde yapılması günlük yaşantının daha kolay devam etmesi açısından önemlidir. Özellikle ergenlik çağı içerisinde aşırı terleme meydana geleceği için bu bölgenin düzenli olarak tıraşlanması da son derece önemli olmaktadır. Bunlarında ötesinde roll on benzeri yardımcıların kullanılması da öğretilmelidir. Erkeklerde cinsel bölge temizliği hemen her yaşta ön plana çıkacaktır. Fakat ilk andan itibaren nasıl alıştırılırsa bu durum ilerleyen dönemlerde o şekilde devam edecektir.

Erkeklerde Cinsel Bölge Temizliği

Erkeklerde cinsel bölge temizliği kılların temizlenmesi ve düzenli olarak yıkanma şeklinde olmalıdır. Günlük düzenli iç çamaşırı değiştirmek de duş alma imkanının kısıtlı olduğu dönemlerde daha faydalı olacaktır. Erkeklerde en büyük sıkıntı testislerin alt bölgesinin temizlenmesidir. O bölgede çıkan kılların uygun bir şekilde kesilmesi gerekmektedir. İlk dönemlerde yani ergenlik çağından sonra bu bölgenin temizliği hakkında çocuğunuza bilgi vermeniz şarttır.  Aynı bölge en fazla terleyecek bölge olduğu için düzenli olarak temizlenmesi de şarttır.

erkeklerde cinsel bölge temizliği

Erkeklerde cinsel bölge dışında temizliğine en çok dikkat edilmesi gereken yer ayaktır. Ayak temizliği uygun bir şekilde yapılmazsa mantar kapabilir. Bu sebepten cinsel bölge temizliği ile beraber genel vücut temizliği de ergenlik çağından sonra öğretilmelidir. Bu ve buna benzer konularda çocuklarınıza utanmanın da ötesinde dostça yaklaşmanız gerekebilir. Erkek veya kız çocuklar herhangi bir sorun yaşadığı zaman utanarak sizden uzaklaşırlarsa çok ciddi sorunlar yaşayabilirsiniz. Hemen her konuda onlara destek olmanız ebeveyn olarak ilk görevleriniz arasında yer almaktadır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.