Dr. Muhammed Ömer Nazar Kimdir?

Dr. Muhammed Ömer Nazar Kimdir?

Dr. Muhammed Ömer Nazar Kimdir?Doğu Türkistanlı tıp doktoru Dr. Muhammed Ömer Nazar, yaklaşık 20 yıldır modern tıp çevrelerinin çok önemsemediği `tamamlayıcı tedavi` yöntemleriyle hastalarına şifa dağıtıyor. Doğu Türkistan’ın Urumçi kentinde ünlü bir doktor olan Mensur Hacı`nın oğlu olan Muhammed Ömer Nazar, Urumçi Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden başarıyla mezun oldu. Aynı okulda öğreim üyeliğine başlayarak 1998 yılında profesör unvanını aldı. Urumçi Tababet Hastanesi`nde başhekimlik yaptı. Nazar, Suudi Arabistan’da dalga tedavisi üzerine araştırmalar yaptı. Türkiye`de Türk vatandaşı olarak hizmet vermeye başladı. Nazar, Doğu Türkistan`da yapılan araştırmada 100 yaşın üzerine kadar yaşayanların fazla olduğunu gördü. Bölge insanın doğal gıdalarla beslemesi ve geleneksel tıp yöntemleriyle tedavi olması uzun ömürlü olmalarını sağladığını düşündü. Urumçi’de 16 yıl boyunca bu eserleri araştıran bilim heyetine başkanlık yaptı. Urumçi’de 16 yıl boyunca bu eserleri araştıran bilim heyetine başkanlık yaptı.

Dahiliye Uzmanı Dr. Muhammed Ömer Nazar, Gebze Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde öğretim görevlisi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesinde alternatif tıp dersleri veriyor.

Şu an da Bakırköy’de bulunan bir merkezde hastalarını kabul ediyor.  Merkezde akupunktur tedavisi ile uygulanan zayıflamayı farklı olarak bitkisel ilaç destekli uygulayarak daha kesin ve kalıcı sonuçlar alabiliyor. Son yıllarda ülkemizde hızla artan akupunktur tedavi merkezlerine bir yenisi daha eklendi. Yenikapı’da açılan İhlas Sağlık Merkezi Phytoterapi (Bitkisel Tedavi) ve Akupunktur İle Tedavi Kliniği’nde daha sağlıklı zayıflama imkanı sunuluyor.

Klinikte görev yapan Doğu Türkistan kökenli Dr. Muhammet Ömer Nazar, Uygur Türkleri’ne ait bu ilmi Pekin Üniversitesi’nde öğrendikten sonra Pyhtoterapi ilmine yöneldiğini belirtiyor. Hangi bitkinin hangi mevsimde toplanabileceği gibi konularda bir otorite olduğunu belirten Nazar, zayıflama tedavisinde geliştirdiği yeni yöntem ile tam 18 çeşit bitkiyi karıştırıyor ve sağlıklı zayıflama imkanı sağlıyor.

Kullandığı bitkilerin çoğunu Hindistan, İran ve Pakistan’dan getirerek zayıflama tozunu elde eden Dr. Nazar, zayıflamak isteyen kişinin şişmanlık türüne göre ilaçlı tedavi ile zayıflamasını sağlıyor.

Ömer Nazar, Uygur Türkleri’ne ait bu ilmi Pekin Üniversitesi’nde öğrendikten sonra Pyhtoterapi ilmine ilgi duyduğunu belirtiyor. Hangi bitkinin hangi mevsimde toplanabileceği gibi konularda araştırmalar sonucu bilgi sahibi olan Nazar, zayıflama tedavisinde geliştirdiği yeni yöntem ile tam 18 çeşit bitkiyi karıştırıyor ve sağlıklı zayıflama imkanı sağlıyor.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz