Böbrekleri Temizlemek İçin Detoks Tarifleri !

Böbrekleri Temizlemek İçin Detoks Tarifleri !

Günlük olarak tükettiğimiz abur cubur, fast food , gazlı içecekler , işlenmiş hazır gıdalar ve meyve suları tüm organlarımıza zarar verir.  Bu  yiyeceklerden ve yağlardan elde edilen yapay şeker ve sağlıksız bir diyetin  uzun süre sonra vücutta özelliklede  böbreklerimizde olumsuz etkisi ortaya çıkacaktır.

Böbreklerimizi hayati tehlikeye ve  sağlıksız yiyecek ve içecekleri işlemeye zorluyoruz. Ancak böbreklerimize ve bedenimize  zarar verdikleri tek yol bu değil . Bu soruna katkıda bulunan sağlıksız gıdalardan başka dış etkenlerin günümüzde giderek daha çok sorun yaratan su ve hava kirliliğininde katkısı çok büyüktür.

Ve ne kadar kendimizi korumaya çalışsakta her kötü etkiden koruyamayız (nefes almamız gerekiyor)  yapabileceğimiz en iyi şey, en çok etkilenen organları zamanla doğal detoks uygulayarak  zararlı maddelerden arındırabiliriz.

Böbreklerimizin önemli rolü sürekli olarak sadece “sıvı süzmek” indirgenmektedir. Fakat çok daha fazla işlevi vardır ve bedenimiz için çok önemlidi.Vücudumuzun işlev göreceği olmadan yaşamsal süreçlerden sorumludurlar. Su, gıda ve havadaki toksinler ile uğraşmak, uygun ağırlığı korumak, kanınızı temizlemek, teninizi temizlemek, hormon üretmek  için ayrıca metabolizmayı ayarlamak böbreklerimizin vazifesidir.

Bu yüzden, doğal detoks yapmak çok faydalıdır. Fakat aşağıdaki belirtilerden herhangi birine sahipseniz bu uygulamayı yapınız:

* Sürekli şişmiş hissediyorsunuz veya son zamanlarda biraz kilo aldınız
* İdrar yolları enfeksiyonu ve diğer ilgili sorunlarınız varsa
* Hormonal dengesizlikle ilgili olan genel ruh dalgalanmaları ve sorunları yaşarsınız.
* Geçmişte böbrek taşı sorunu yaşadınızsa
* Cilt problemleri varsa: döküntü, egzama,yağlanma, siyah nokta ,solgunluk  veya akne
* Yorgun ve halsiz hissediyorsanız
* Sırtınızın alt kısmında ağrı hissediyorsanız
*Bel ve vücut içi yağ oranı yüksek olanlar
*Hazımsızlık şikayetleri besinlerin sindiriminde güçlük yaşayanlar
*Kilo vermekte güçlük çeken kişiler
* Bağışıklık sistemi zayıf kişiler


Yukarıda sayılan belirtilerden herhangi birine sahipseniz, detoksa ihtiyaç duyduğunuz anlamına gelir. Hemen başlamak en iyisidir ve herhangi bir belirti tekrar ortaya çıktığında tekrarlayın. Veya, herhangi bir böbrek probleminiz olmasa bile, gelecekte bu rahatsızlığın olmayacağı anlamına gelmez.

Bu sebeple  başta herhangi bir sorunun oluşmasını önlemek için zaman zaman detoks yapmak en iyisidir. Potansiyel böbrek dengesizliklerini engellemek için ideal olarak, yılda bir kez aşağıdaki detoks tariflerinden herhangi birini yapmalısınız.

Öncelikle enfeksiyona sebep olan maddelerin dışarı atılmasında su çok önemli rol oynamaktadır. Bu nedenle bol su tüketimi detoksun en önemli parçasıdır.

Detoks 1 ;  Misket Limonu  ve Karpuz

İki bardak karpuz, bir tane soyulmuş misket limonu . Bu iki  meyveyi blendırla karıştırın . Bu karışım potasyum ve C vitamini yüklüdür aynı zamanda doğal bir diyabetik içecek olarak böbreklerdeki mineral tuzu ve toksinleri  hatta küçük böbrek taşlarını temizlemenize yardımcı olur.

Detoks 2 ;Salatalık ve Havuç

Iki havuç, Bir büyük salatalık. Tek yapmanız gereken bu iki malzemeyi birbirine karıştırmak. Mükemmel bir detoks içeceği ayrıca güçlü bir ilaçtır.

Salatalığın içerdiği suyun% 90’ı, havucun beta-karoten içeriğiyle birleştiğinde, vücudunuza uygun besleme sağlayacak ve gerekli tüm besin maddelerini size sağlayacaktır,  en önemliside böbrek taşlarına neden olan  aşırı ürik asitten arındırır.

Detoks 3; Lahana, Kereviz, Turp

Bir bardak lahana (mor lahana) Bir kereviz sapı, Bir fincan turp. Malzemeleri yıkayın ve hepsini birlikte bir meyve sıkacağı ile sıkın.

Turpgiller anti-fungal ve anti-inflamatuar özellikleri ile ünlüdür. Bu, doğal olarak, herhangi bir enfeksiyona karşı savaşmanız ve sisteminizde toplanan toksinlerin dışarı atılmasında size yardımcı olacaktır.Kereviz, diğer yandan, mükemmel bir diüretiktir. En önemlisi de, lahana, sizi sağlıklı tutmak ve dokunulmazlığınızı arttırmak için hayati önem taşıyan C vitamini içerir.

Detoks programı belirli bir süre için uygulanması gereken bir diyet programı değildir. Aksine, detoks programı bir yaşam tarzıdır. Detoks programını kısa süreliğine değil, tüm yaşam boyunca uygulandığı zaman hayat kalitesi artmaktadır.Ayrıca  detoks uygulaması yaparken mutlaka  sabah aç karnına yapılmalıdır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz