Akıllı Telefonların Göz Sağlığına Zararları

  • Genel Sağlık
  • Akıllı Telefonların Göz Sağlığına Zararları için yorumlar kapalı
  • 827 kez görüntülendi

Akıllı Telefonların Göz Sağlığına Zararları

Hepimizde bir telefon çılgınlığıdır gidiyor. Siz son çıkan modeli aldıktan birkaç gün sonra yenisi çıkıyor ve bu kez de onu almak için yarış başlıyor. Siz en son modeli almak için çaba gösterirken, kendinize iyilik yaptığınızı zannetseniz de, aslında göz sağlığınıza büyük zarar veriyorsunuz. Sabah uyandığınızda gelen mesajları okurken, akşam Instagram’e eklediğiniz resimlere gelen beğenileri kontrol etmek için dakika başı sayfanızı yenilerken ve bunu düzenli olarak yaparken, aslında göz sağlığınıza zarar veriyorsunuz. Akıllı telefonların parlak ışıkları, gözlerinize zarar verir. Eğer gününüzün büyük bir bölümünü telefon ile oynayarak geçiriyorsanız, göz bozuklukları da yakındır demektir. Uzağı görmekte zorlanıyorsanız, bunun en büyük sebebi bilgisayarlar ve akıllı telefonlardır. Peki, akıllı telefonların gözlere zararları nelerdir?

  • Gözünüz telefondayken çoğu zaman göz kırpmadığınızı fark ediyor musunuz? Bu sorun, göz kuruluğuna ve göz yaşının normalden daha hızlı buharlaşmasına neden olur. Göz kuruluğu, akıllı telefonların gözlerinize verdiği zararlardan biridir.
  • Gözlerde kurumanın yanı sıra, yanma, ışığa karşı duyarlılık, bulanık görme ve sürekli gözleri kırpma ihtiyacı da ortaya çıkabilir.
  • Gözlerde sulanma da uzun süre telefon ve bilgisayar kullanan kişilerde görülen en yaygın sorunlardan biridir.
  • Telefonunuza ya da bilgisayarınıza uzun süre odaklandığınızda, muhtemelen siz de göz kırpmayı unutuyorsunuz. Bu da, göz sağlığı için ciddi sağlık problemlerinin ortaya çıkmasına neden olabiliyor.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.