Zencefilli Suyun Faydaları, ZayıflatırMı?, Nasıl Hazırlanır

Zencefilli Suyun Faydaları, ZayıflatırMı?, Nasıl Hazırlanır

Zencefilli su bin derde deva bir bitki suyudur. Özellikle zayıflatması ve kilo verdirmesi daha fazla ön plana çıkmaktadır ve bu yazımızda şimdi sizlere bu konuda gerekli bilgileri vermeye çalışacağız. Öncelikle şunu bilmek gerekir ki zencefille zayıflayanlar anlamında yorumlar her zaman için olumlu yönde olmakta ve diyetisyenler de bu anlamda zencefilin kilo verme üzerine etkileri hakkında insanları bilgilendirmektedir.

Elbette ki bu zayıflama çayını hazırlarken dikkat etmemiz gereken noktalar bulunmakta. Bunları da doğru bir şekilde uygulamak gerekir. Öncelikli olarak bilinmesi gerekir ki zencefil, bal ve limon suyu aslında zayıflamakta çok etkilidir. Bunun için yapmanız gereken bir tatlı kaşığı toz zencefil, yarım limon suyu, 1 tatlı kaşığı bal ve bir su bardağı kadar kaynar sudur. Toz zencefili limon ile bal dökerek bir bardakta karıştırıyorsunuz. Üzerine de kaynamış olan sıcak suyu kaynar su olarak ilave etmeniz gerekiyor. Karıştırdıktan sonra günde iki veya üç defa içtiğinizde sizler de rahat bir tüketim yaptığınızı görebileceksiniz. Doğal bir yağ yakıcı olarak karşınıza çıkacak. Günde iki veya üç defa içerken aç ve ya tok içmeniz fark etmiyor. Zencefilli suyun faydaları arasında en çok bilineni zayıflamaya etkisi olmasıdır.

Zencefilli Suyun Faydaları

Zencefil tüketen kişilerin tüketmeyen kişilere nazaran daha zayıf olduğu görülüyor. Zencefil ile ilgili olarak yapılan çalışmalara göre aynı zamanda zencefilin kan şekerini dengelediği, iştah kestiği ve zayıflamaya yardımcı olduğu çok net bir şekilde ortaya çıkmış bulunuyor. Bu konuda bilimsel çalışmalarda yapılmış 10 tane kilolu erkek, kahvaltıda 2 gram kadar zencefil toz içeren sıcak bir içecek verilmiş. Daha tok hissettiklerini bildiren erkekler, daha az açlık hissettiklerini söyleyerek aynı zamanda da kilo vermiş bulunuyorlar. Ayrıca sizlere sunulan bir başka karışım ise yoğurtlu bir karışım.

Yoğurtlu kür olarak da adlandırılan bu karışımda bir çay kaşığı toz zencefil, 1 tatlı kaşığı toz haline getirilmiş keten tohumu, bir kase yoğurt, 1 çay kaşığı toz karabiber, bir çay kaşığı toz ezilmiş kekik karıştırılarak yemeklerden hemen önce tüketildiğinde sizler de daha tok hissederek rahatlıkla sonuç alabiliyorsunuz. Eğer karabiber alerjiniz varsa bunu eklemenize gerek yok. Karabiber bir tat katması için konuluyor. Karışımın üstüne de bir bardak kadar su içmeniz daha rahat sonuç almanızı fayda sağlayacaktır.

Zencefilli Su ZayıflatırMı

Yıllarca mide bulantısı ve sindirim sorunları için kullanılan zencefil özellikle son yıllarda zayıflamaya etkisi açısından ilgi çekmeye başlayınca tüm dünyada daha fazla kullanılmaya başlamış bulunuyor. Hollanda’da yapılan araştırmalarda araştırmacılar zencefilin ile kafein karıştırmış bulunuyorlar. Yenilenebilir bir amfetamin olduğunu net bir şekilde ortaya konulmuş bulunuyor. Obezite tedavisinde kullanıldığında etkin bir madde olarak karşımıza çıkan zencefil sayesinde sizler de rahatlıkla kilo verebiliyorsunuz.

Metabolizmayı hızlandırıcı etkisinden sizler de yararlanmak için verdiğimiz karışımları sizler de deneyebilirsiniz. Bu arada zencefil etkisi hakkında bir çok kişinin da son zamanlarda daha fazla kullandığı ve sosyal medyada da çok konuşulduğu karşımıza çıkmakta. Çin’de kullanılan zayıflama diyetlerinin hepsinde kullanılan zencefil suyu, vücudun hızlı bir şekilde çalışmasını sağlıyor. Metabolizmayı hızlandırdığı için otomatik olarak vücut hızlı bir şekilde yağ yakımına başlıyor. Özellikle 2000 yıllık bir gelenek olarak karşımıza çıkan zencefil aslında Asya topluluklarının daha sağlıklı olmasının bu bitkilerin kaynaklandığını bildiriyor. Gönül rahatlığıyla şifalı bitkilerden yardım alabileceğinizi de göz önünde bulundurursak gerçek anlamda çok daha rahat bir kullanım fırsatı sunulduğunu söylemek gerekir. Bu anlamda sizler de özellikle metabolizmanızı hızlandırmak ve daha sağlıklı sonuçlar alarak kilo vermek için sizler de kullanabilirsiniz. Zencefilli su zayıflatırmı konumuz burada sona ermiştir. Yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz. Sizde zencefilli su kullananlar arasında iseniz yorumunuzu bizimle paylaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz