Zencefil Çayının Faydaları ve Yapılışı

Zencefil Çayının Faydaları ve Yapılışı

Daha öncede belirttiğimiz gibi bu aralar bitkisel çaylara çok kötü takıntı yaptım. Gerçekte hepsi birbirinden özel olan bu çayları sizlerle tanıştırmaya devam ediyorum.

Bu yazımızda zencefil çayından bahsetmek istiyorum. Faydaları ve yararlarını duyduktan sonra eminim sizde zencefil çayının müdavimi olabilirsiniz.

Zencefil Çayı Nasıl Hazırlanır Yapılır? Kaç bardak zencefil çayı hazırlamak istiyorsanız o uzunlukta zencefilin kabuğunu temizlemek zorundasınız. Mesela 3 bardak zencefil çayı için 3 santim uzunluğunda bir zencefilin kabuğunu temizleyerek hazır hale getirin. Sıcak suyun içine zencefili parçalayarak atın ve kısık ateşte 20 dakika dinlendirin. Süzdükten sonra bu eşsiz lezzeti tadabilirsiniz. Eğer acı gelirse bal kullanmanızı öneririm.

Zencefil Nerede Nasıl Yetişir: Ana vatanı Asya kıtasının tropikal bölgeleri olan zencefil ülke olarak ise Avustralya, Brezilya, Çin, Hindistan, Jamaika, Batı Afrika ve ABD’nin tropikal bölgelerinde de yetiştirililebilir. Zencefil ekildikten ancak 6 ile 20 ay sonra hasat edilebilir.

Zencefil Çayının Faydaları: Zencefil hakkında bu kadar bilgi verdikten sonra zencefil çayının fayda ve yararlarını sıralamaya başlayalım. Zencefil çayı; Mide bulantısını geçirir, Deniz tutmasına iyi gelir, Sindirimi hızlandırır, Baş dönmesine iyi gelir, Bağırsak gazını azaltır, Kronik hale gelen ağrıları azaltır, Kas ağrılarını hafifletir, Romatizma ağrılarına oldukça iyi gelir, Solunum yollarını ferahlatır, Alerjik reaksiyonları neredeyse tamamen yok eder, Soğuk algınlığı belirtilerini dindirir, Kan şekerini olması gereken değerlere getirir, Kan dolaşımını güçlendirir, Hazımsızlığa iyi gelir, Adet ağrılarını minimuma indirir, Boğaz ağrısına iyi gelir.

Zencefil Çayının Yan Etkileri: Tabi her güzel şey gibi zencefil çayının da yan etkisi ve zararı olabilir. Yan etkileri nadir olarak görülmekle birlikte fazla miktarda tüketimi şiddetli ishale, göğüste yanma hissine sebep olabilir.

Zencefil çayı kan inceltici ve sulandırıcı özelliğinden dolayı cerrahi operasyonlardan önce ve sonrasında kullanılmamalıdır. Aynı özelliği nedeniyle kan inceltici ilaçlar ile birlikte kullanılması önerilmez.

Tansiyon ilaçları ile birlikte kullanılması önerilmez, kalp ve şeker hastası olanların ise doktor tavsiyesi ile kullanmasını öneririz.

zencefil-cayinin-yapilisi

Bu yazı zencefil çayının faydaları nelerdir yapılışı zararları yan etkileri zayıflamaya etkisi nedir zencefil çayı nasıl yapılır tüketilir içilir neye faydalıdır nerede satılır ne kadar içilmeli ne işe yarar ne zaman tüketilir neye faydalıdır iyi gelir gebelikte hamilelikte kullanımı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

zencefil çayının faydaları ve zararları, zencefil çayının yapılışı, erkek çocuk süveterleri, halıfleks renk kataloğu, zencefil çayı, zencefıl cocuga nasıl ıcırılır, ^ zencifil ki çay ne gif

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz