Zatürre Hastalığı Bitkisel Tedavi

Zatürre Hastalığı Bitkisel Tedavi

Zatürre denildiği zaman aklıma zatürre geçirdiğim dönem gelir. Gerçekten özellikle ailem için çok zor günlerdi. Rabbim kimseyi zatürre illeti ile baş başa bırakmasın dedikten sonra, zatürre için şifalı bitkileri ve bitkisel çözümleri sizlerle paylaşmak istiyorum.

Zatürre, dünyada bilinen en eski hastalıklarındandır. Zatürre, özellikle küçük çocuklarda, yaşlılarda, ve kalp, şeker, böbrek, bronşit hastalarında ölümlere neden olabilir. Şimdi dilerseniz zatürreye iyi gelen tedavi yöntemlerini anlatmaya başlayalım.

Zatürreye Bitkisel Çözümler: Zatürre hastalığı için iyi gelen bitkisel tedaviler şu şekilde sıralanır.

-Bir su bardağı kaynar suyun içerisine, 4 gram sığır kuyruğu çiçeği konulduktan sonra 10 dakika bekletilir. Günde iki veya üç su bardağı içilmelidir.
-Bir litre kaynar suya 20 gram sığır kuyruğu çiçeği, 20 gram gelincik çiçeği, 10 gram ebegümeci konulduktan sonra 10 dakika bekletilir. Balla tatlandırılıp günde 2-3 bardak içilmelidir.

-Bir su bardağı limon suyu, 3 su bardağı su ile karıştırılır, bal ile tatlandırılıp günde 3-4 bardak içilmelidir.
-Bol bol ılık ıhlamur çayı içilmelidir.

-Nane haşlandıktan sonra, ılık olarak bol bol içilmelidir.
–Nane, ıhlamur, ebegümeci bir arada haşlanıp suyu içilmelidir.

-Bir bardak kaynar suyun içine, bir çay kaşığı hatmi kökü toz halinde konularak 10 dakika bekletildikten sonra suyu süzülür. günde 2 bardak içilir.
-Üç su bardağı suyun içine, 20 gram köpek üzümü yaprağı konulup 10 dakika kaynatılarak, günde 3 su bardağı içilir.

-4 su bardağı suyun içine, 5 adet incir doğranır. 15 dakika kaynatıldıktan sonra 10 dakika bekletilir. Günde 3 su bardağı sıcak olarak içilir.
–Badem, dövülmüş gül ve kafur gül suyunda ezilerek, göğüse sürülür.

Zatürre hastalığını iyileştirmek için antibiyotikler en iyi yoldur. Antibiyotik kullanımı veya tedavinin kesilmesi tamamen hekimin tavsiyesiyle olmalıdır. Ayrıca bitkisel çözümleri kullanmak için hekime danışmakta fayda vardır.

Sigara içmekten kaçınmalıdır. Çünkü sigara vücuttaki oksijeni azaltır.

Soğuk havalarda dışarı çıkılacaksa ağız ve burun bir atkı, eşarp gibi bir şeyle kapatılmalıdır.

Bol uyumak gerekir. Yorucu faaliyetlerden uzak durulmalıdır.

Kafeinli içecekler ve yiyecekler tüketilmemelidir.

Bu yazı zatürreye iyi gelen meyveler pekmez bitkiler şeyler bitki çayları yemekler bitkisel doğal kesin çözüm tedavisi çare ne iyi gelir neden sebep olan bakteriler hangi gıdalar yiyecekler pekmez iyi gelir doktor bakar bölüme gidilir zatürre için ne yapmalı ne yemeli en iyi antibiyotik okunacak dua doğal ilaçlar nasıl atlatılır tedavi edilir bir hastalıktır hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

zatürre tedavisi, zatürreye ne iyi gelir, zatürreye iyi gelen bitkiler, zatürre bitkisel tedavi, zatürreye iyi gelen yiyecekler, zatürre şifalı bitkiler, zatürre bitkisel tedavisi, zatürrenin bitkisel tedavisi, zatürreye iyi gelen besinler, zatürre için şifalı bitkiler

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz