Yüze Uygulanabilecek Canlandırıcı Maskeler

Yüze Uygulanabilecek Canlandırıcı Maskeler

Cildin bebekler gibi temiz ve taze olması her kadının isteyeceği bir durumdur. Çünkü cildin tazeliğini kaybetmesi ve canlılığının olmaması fiziksel olarak berbat bir görünüme yol açar. Bu yüzden her kadının hayalinde taze, canlı ve sağlıklı bir cilt vardır. İşte bu canlı cilde sahip olmak istiyorsanız bunun için önereceğimiz iki maskeyi kullanabilirsiniz. Bu maskeler sayesin de cilt canlılığını korur ve tazelik sağlar.

Eğer yağlı ve yağlıya yakın bir cildiniz var ise aşağıda ki ilk maskeyi yapabilirsiniz.

Çilek Maskesi

Çilek yapraklarını topluyoruz. Bu çilek yapraklarının içerisine biraz kayısı yağı döküyoruz. Bu karışımı yaptıktan sonra blenderdan geçiriyoruz. Blenderdan geçirdikten sonra oluşan karışımı yüzümüze masaj yapar şekilde sürüyoruz. Bu maskeyi yarım saat bir süre ile bekletiyoruz. Yarım saat beklettikten sonra ılık bir su ile yüzümüzü yıkıyor ve havlu ile kuruluyoruz. Bu maske sayesinde yağlı olan cildiniz temizlenecek ve parlak, taze bir cilde kavuşacaksınız.

Kuru ciltler için Maske 

Küçük bir çay kaşığı balın içerisine 1 çay kaşığı soya unu ve şekeri karıştırdıktan sonra cildinize masaj yapar şekilde sürüyorsunuz. 20-25 dakika boyunca bu karışım yüzünüzde bekleteceksiniz. Beklettikten sonra ılık su ile yıkayarak cildimizi temizliyoruz. Bu maske sayesinde kuru olan cildiniz daha canlılık kazanacak ve cildiniz için daha sağlıklı günler gelecektir.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz