Yüz Beyazlatıcı Maske Tarifi

Yüz Beyazlatıcı Maske Tarifi

Kozmetik mağazalarında, pek çok farklı markanın farklı cilt beyazlatma ürünlerini bulabilirsiniz. Bu ürünler cildinizin 1-2 ton açılmasına, güneş ve akne lekelerinin

görünümlerinin azalmasına yardımcı olabilir ancak aynı zamanda 2 dezavantaja sahiptir; birincisi pek de ucuz değillerdir, ikincisi ise kimyasal ağartıcılar içerirler.

Bazı hassas ciltler bu kimyasal ağartıcılara alerji tepki verebilir. Yüzünüzdeki lekelerden kurtulmanın, en azından renklerinin bir kaç ton açılmasını sağlamanın bir diğer yolu ise doğal yüz beyazlatıcı maskelerdir. Domates, salatalık, çilek ve limon gibi ağartıcı özelliği olan doğal ürünlerle kendi maskenizi hazırlayabilirsiniz.

Yüz Beyazlatıcı Maskeler
Yüz beyazlatıcı maske reçetelerine geçmeden önce yüzdeki lekelerden nasıl korunabileceğinize dair bir kaç bilgi verelim. Bu lekelerin büyük çoğunluğu korumasız güneşe çıkmaktan kaynaklanmaktadır. “Ben bugün güneşe çıktım yüzümde hiç leke olmadı” demeyin. Bu lekelerin ortaya çıkması 4-5 haftayı bulabilir. Ayrıca yazın cildiniz daha bronz olduğundan lekeleri ancak cildin beyazladığı kış aylarında fark edebilirsiniz. Bu yüzden özellikle yaz aylarında dışarı çıkmadan önce mutlaka 30-50 faktörlü koruyucu güneş kremi sürün.

Havanın bulutlu olması güneş ışınlarından etkilenmeyeceğiniz anlamına gelmez. Hava bulutluda olsa evden çıkmadan 20 dakika önce koruyucu kremi sürün ve cildinizin emmesini bekleyin. Dışarda siperlikli şapka ile yüzünüzün gün boyu gölgede kalmasını sağlayabilirsiniz. Denize girip çıktıktan sonra kremin ambalajında “su geçirmez” ibaresi olsa bile kreminizi tazeleyin.

Maske 1: Bir yemek kaşığı yağsız yoğurdu 1 yemek kaşığı taze limon suyuyla karıştırın ve boynunuz da dahil olmak üzere yüzünüze eşit miktarda dağıtın. 15-20 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Maske 2: Bir çay kaşığı balı yine 1 çay kaşığı limonla karıştırıp yüzünüze sürün. 10 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayın.

Maske 3: 2 yemek kaşığı yulaf ezmesini bir gece suda bekletin. Ertesi gün 1 adet domatesin suyuyla karıştırıp yüzünüze sürün. Maskeyi 15 dakika sonra suyla durulayabilirsiniz.

Maske 4: 1 yemek kaşığı zerdeçal tozunu, 1 çay kaşığı limon suyu ve 1 çay kaşığı domates suyuyla macun kıvamına gelinceye kadar karıştırın. Karışımı yüzünüzde 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla yıkayın.

Bu maskeleri, eğer alerjik bir reaksiyona neden olup cildinizde tahrişe, kızarıklığa veya kaşıntıya yol açmıyorsa haftada 3-4 kez kullanabilirsiniz. Limon suyuyla hazırlanan maskelerin ağartıcı özelliği daha yüksek olduğu için haftada 1 kullanabilirsiniz.

Bu yazı yüz beyazlatıcı kremler, yüz beyazlatma kremi, yüzü beyazlatmak için maske, yüz nasıl beyazlatılır, yüz nasıl beyazlaştırılır, cilt beyazlatma maskeleri suna dumankaya, cilt beyazlatan sabun, cilt beyazlatan maske, cilt beyazlatan bitkisel yağlar, cildi beyazlatmak için krem, cildi beyazlatan doğal maskeler konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

suna dumankaya cilt beyazlatma, cilt nas?l beyazlar, suna dumankaya yüz beyazlatma, cildi beyazlatan sabun, cilt beyazlatan sabun, yüz nasıl beyazlar, yüz nasıl beyazlatılır, yüz beyazlatıcı sabun, cilt beyazlatıcı sabun, yz beyazlatc krem

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.