Yüksek Greft Sayılı Saç Ekimi Operasyonu

  • TANITIM
  • Yüksek Greft Sayılı Saç Ekimi Operasyonu için yorumlar kapalı
  • 902 kez görüntülendi

Yüksek Greft Sayılı Saç Ekimi Operasyonu

Saç erkek ve kadın kozmetiğinin çok önemli bir unsurudur. Sosyal hayatta birçok işinin ilk dikkat ettiği şey olan saçların eksikliği, kişide psikolojik sorunlara yol açabilmektedir. Bu nedenle saç ekimi yetişkin sayılan her kişi için saç dökülmesinin en garantili tedavisi olarak görülür.

Saç ekimindeki greft sayısı ekim yapılacak bölgenin ne denli açıldığına, kişinin yaşına ya da donör bölgenin verimliliğine göre değişiklik gösterir. Her bir greft 1 ila 3 kıl kökü içerir. Alınacak greft sayısı uzman hekimce kişinin saç dökülmesinin hangi doğrultuda olduğu ve ilerideki muhtemel dökülme alanları da hesaba katılarak belirlenir. 5000 greft saç ekimi ise bir miktar ilerlemiş ve genelde M tipi dökülmesi bulunan kişiler için tercih edilmektedir. Bu dökülme türünde saçlar şakaklardan geriye doğru dökülmeye başlar ve dökülme orta bölgeler ile devam eder. Buna ek olarak saçın her bölümünde aynı oranda dökülme olmayan kişiler için de uygun bir ekim türüdür.

5000 Greft Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi süresi alınan greft sayısına göre uzayıp kısalabilir. 5000 greft ve üstü saç ekimi birkaç kişiden oluşan uzman bir ekip tarafından ortalama 5-6 saat süren tek bir seansta tamamlanır. Günümüzde saç ekiminde mikro araçların kullanılması eski manuel yöntemlere oranla işlem süresini büyük ölçüde düşürmüştür. Kullanılmakta olan FUE ve DHI saç ekim teknikleri bu sürenin düşmesindeki en büyük etmendir. Lokal anestezi altında yapılan bu  işlemler hem kişinin konforunu hem de zamanını düşünür.

Operasyon Nasıl Yapılır?

Saç ekimlerinde her zaman aynı prosedürler uygulanmaktadır. 5000 greft saç ekimi için kişi ilk önce uzman hekim ile görüşmeli ve muayene olmalıdır. Bu sayede doktor, hangi bölgelere ekim yapılacağı, ekim sıklığı; donör bölgedeki saç yoğunluğu gibi konularda bir fikre sahip olacak ve bunu ekim yaptırmak isteyen kişi ile paylaşacaktır.

Sonrasında ise kişinin saç ekimi yapılmaya müsait olup olmadığı bazı kan testleri sonucunda belirlenecek, eğer uygunsa ilk önce donör bölgedeki saçlar kısaltılarak uygun uzunluğa getirilecek ve saç alım işlemine geçilecektir. Alınan saçlar, canlılığını yitirmeden mikro araçlar ile ekim yapılacak bölgeye kanallar açılacak ve saç kökleri uygun yoğunluk ve açıda kanallara nakledilecektir.

Tüm bu işlemler lokal anestezi altında, kişinin bilinci açıkken yapılmaktadır ve 3-4 kişili bir ekip eşliğinde FUE ve DHI gibi ekim teknikleri kullanılarak ortalama 6 saat içerisinde gerçekleştirilir. Elbette doktor uygun gördüğü taktirde seans sayısını ikiye çıkartabilir ancak saç ekimlerinin çok büyük bir kısmı tek seansta bitmektedir.

5000 Greft Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Her şeyden önce saç ekimi yaptırmanın kendine ait bazı avantajları vardır. Bunlardan en önemlisi yüksek sayıda saç greftine ihtiyacı olan kişiler için bir çözüm olarak kabul edilmesidir. Pahalı şampuan ve bakım ürünlerindense saç ekimi yaptırmak uzun vadede maddi anlamda çok daha avantajlıdır. Eğer kellik bölgesi çok genişse ilerideki olası dökülmelerinizi de hesaba kattığından ikinci bir ekime gerek duymayabilirsiniz. Ve çoğu zaman 5000 ve üstü greft sayısı, oldukça yeterli bir sayıdır.

Maliyeti Nedir?

Saç ekimi maliyetleri ekim yapılan greft sayısı ve kullanılan ekim tekniklerine göre artıp azalabilir. Günümüzde çoğu saç ekim uzmanı fiyat hesaplandırması yaparken greft başına birim ücret alır. Bu ücret, klinikten kliniğe değişmektedir ancak günümüz şartlarında, 5000 greftlik bir ekim ortalama 5000-7000 TL civarındadır. Elbette bu fiyatın çok daha yüksek olduğu saç ekim merkezleri bulmak da mümkündür. En doğru bilgiyi almak için bir kliniğe başvurmak ve muayene olmak gerekir. Çoğu klinik bu ilk görüşme için ücret talep etmeyecektir.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.