Yoğurt: Şaşırtıcı Gerçekler ve Kullanımlar

Yoğurt: Şaşırtıcı Gerçekler ve Kullanımlar

Yoğurt Nedir?

Yoğurt, sütün bakteriyel fermantasyonu ile hazırlanan popüler süt ürünlerinden biridir. Bu ürünü hazırlamak için kullanılan bakteriler, sütün içindeki doğal şeker içeriği olan laktozu fermente eden “Yoğurt Kültürü” olarak bilinir. Bakteriler, kendisine eşsiz bir lezzet veren laktik asit üretmeye yardımcı olur.

Farklı süt hayvanlarından elde edilebilir. İnek sütünden kolayca erişilebilir, bu yüzden en yaygın olarak yoğurt hazırlamak için kullanılır. İnsanlar bu ürünü yapmak için keçi, kısrak, deve ve yaks süt gibi hayvanları kullanırlar. Farklı sütler, her seferinde farklı bir tada sahip farklı yoğurt türleri üretir.

İşte yoğurt hakkında bilmeniz gereken bazı şaşırtıcı gerçekler:

Besin Değeri  :

Bu süt ürünü sağlıklı dişler ve kemikler için önemli olan çok fazla kalsiyum içerir. Bizi kalp hastalıklarından koruyan B12 ve riboflavin bakımından zengindir. Bir fincan kalsiyum ihtiyacının% 49’unu,% 36 fosfor,% 12 magnezyum ve% 18 potasyum sağlayabilir.

Sindiriminizi Artırır:

Bifidobacteria  ve Lactobacillus gibi canlı bakteri veya probiyotikler içerir . Bu bakteriler sadece pastörize edilmemiş yoğurtlarda çoğalabilir. Probiyotikler, kolonu etkileyen Irritable Bağırsak Sendromunun (IBS) rahatsızlık verici semptomlarını azaltabilir.

Bağışıklık Sisteminizi Güçlendirir  :

Probiyotikler yine bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde hayati bir rol oynamaktadır. Çeşitli viral enfeksiyonlardan ve bağırsak bozukluklarından sorumlu olan iltihabın azaltılması, yoğurtla tedavi edilebilir. Pastörize edilmemiş sütünüzde bulunan bakteriler, soğuk algınlığı etkisini azaltabilir, bu nedenle bağışıklık sisteminizin güçlenmesiyle sonuçlanabilir.

Et İçin Yedek  :

Etin protein içeriği ile bilinir ancak 8 onsluk bir yoğurt porsiyon başına 10 gram, ortalama yetişkin için öngörülen protein gereksiniminin% 20’sini sağlayabilir. Soya yoğurt USDA tarafından onaylanmış bir yerine geçer.

Mitolojik Beklentiler  :

Hindu mitolojisi size tıbbi özelliklere sahip kutsal bitki ve şifalı bitkileri anlatıyor. “Ateş” ve “ölümsüzlük nektarı” olarak türetilen Panchamitra , bal, şeker, süt, yoğurt ve tereyağı olan sadece beş bileşenle hazırlanır. Yoğurtun güç ve refahı sembolize ettiği asırlık bir tarif.

Kadınlar Dostu:

Bu ürünün tüketimini ölçmek için bir çalışma yürütüldü, bu da kadınların erkekleri% 17’lik bir farkla yenmelerine neden oldu. ‘Güçlü Yoğurt’ adlı bir şirket, erkek alıcıları çekmek için daha fazla protein içeren erkekler için özel bir yoğurt baskısı bile yaptı.

Cilt Bakımı Çare:

Saf sade yoğurt yüz maskesi size lüks bir cilt bakımı tedavisi kurtarabilir. Bunun nedeni, sırasıyla ölü deri hücrelerini ve akneleri temizleyen yoğurt ve Çinkoda bulunan Laktik asit. Kalsiyum cilt yenilenmesinde yardımcı olur.

Yoğurt Günü  :

6 Şubat i Ulusal Dondurulmuş yoğurt günü ve 9 Kasım olduğunu inci Ulusal Yunan Yoğurt günüdür. Yunan usulü yoğurtun iki katı proteine ​​sahip olduğuna da inanılıyor.

Toplamda bu, besinlerden başlayarak güzel görünen bir cilde kadar tüm temel gereksinimlerinizi karşılayan mucize bir üründür. Laktoz intoleransı olmadıkça her gün önemli miktarda alabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz