Yoga Nedir Nasıl Yapılır Faydaları

Yoga Nedir Nasıl Yapılır Faydaları

Alternatif zayıflama yöntemleri hem sizlere açlık hissettirmeden zayıflatan hem de yorgunluk ve bitkinlik hissi meydana getirmeyen zayıflama yöntemleri arasındadır.

Yoga ile zayıflama işte bu alternatif zayıflama yöntemleri arasında kolay ve hızlı zayıflama sağlayan ayrıca diyet listeleri için de destek sunucu bir meditasyon ve egzersiz yöntemidir. Acaba gerçekten yoga zayıflatırmı, yoga egzersizlerinin sağlığa faydaları nelerdir yoga nasıl yapılır gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabiliriz.

Fazla kilolar zamanımızın ortak sorunu olduğuna göre ve bu sorun geleneksel zayıflama yöntemleri ile belirli bir yere kadar çözülebildiğine göre artık yaşam tarzımızın değişmesine yardım edecek bir takım yeni alternatif zayıflama yöntemlerinin de kullanılmasının zamanı geldi demektir. İşte bu noktada Yoga ve benzeri alternatif tıp yöntemleri imdadımıza koşuyor.

Stres, kötü beslenme alışkanlıkları, yetersiz egzersiz yapmak, gibi faktörler artık bir çok kişide metabolizma hastalıklarına neden oluyor. Zaten fazla kilolar da bu rahatsızlıkların bir yansıması olarak ortaya çıkıyor.

Zaten diyet ve egzersizler bazı kişilerde yeteri kadar kilo verme amacına hizmet etmiyor. Ayrıca bu tür yöntemlerle başarılan ani ve aşırı kilo kayıpları da sürdürülebilir olmadığı için kısa sürede geri alınıyor. Bu nedenle bizler için en kalıcı ve akılcı zayıflama yolu, ani olmayan, zamana yayılmış ve vücudu alıştırarak sağlanan zayıflama yöntemleridir. Yoga ile zayıflama tam manasıyla bu tanıma uyan ve bizleri yormadan kalıcı zayıflama sağlayan bir alternatif zayıflama yolu olarak batı ülkelerinde günümüzde oldukça yaygın bir biçimde kullanılıyor. Yoganın bir diğer faydası da yaş kısıtlaması olmaksızın 7 den 70 e herkes tarafından rahatlıkla uygulanabilir olmasıdır.

Yoga ile birlikte bir takım vücut temizleme ve beden arındırma teknikleri de kullanılır ise daha iyi bir kilo verme başarısı elde edilebilir. Bu manada kullanılan başlıca doğal arınma teknikleri:

Kunjal Kriya (mide temizleme ve akciğer detoksu)
Basti (kalınbağırsak-kolon temizleme)
Laghu Shankha Prakshalan (digestive system cleansing technique)
Baghi (kaplan egzersizleri)
Yoga Asanlar (Yoga asana duruş yada pozisyonları)

Ayrıca nefes egzersizleri, ve daha adını sayamadığımız bir çok yoga pozisyonu da zayıflamak için kullanılabilmektedir. Bu hareketlerin bir yoga ustasından öğrenilmesinin büyük faydası olduğunu uzmanlar söylüyorlar.

Yoga ile Birlikte Uygulanacak Zayıflamaya Yardımcı Alternatif Tedavi Yöntemleri

Meditasyon ve Gevşeme
Meditasyon ve gevşeme egzersizleri de zayıflamak için hint alternatif tıbbında yoğun bir biçimde kullanılmaktadır. Genel olarak nefes tutma ve nefesi yönetebilme egzersizleri şeklinde uygulanmaktadır. www.saglikvegebelik.com

Natüropati tedavisi: Natüropati adı verilen beden enerjisi yönetme tedavisi de yoga egzersizleri ile birlikte uygulandığında daha kalıcı ve istenilen sonuçlar alınmasına yardımcı olmaktadır.

Kromoterapi: Hastalıkların güneş ışınları ve güneş ışığı altında kalmış su, bitkisel yağ vb. şeyler ile tedavisi manasına gelmektedir. Ve Yoga ile birlikte uygulandığında etkili bir zayıflama yöntemi olabilmektedir.

Yeşil Su Tedavisi(Green water): Vücuttaki fazla ısının alınması ve yağların yakılması için yoga ile birlikte faydalanılabilen alternatif bir tedavi yöntemidir.

Sarı Su da yemeklerden sonra bir yemek kaşığı tüketilmelidir.

Hidroterapi yöntemi yani hastalıkların şifalı sular ile tedavisi de yogaya iyi bir destek olabilecek bir tedavi yoludur.
Soğuk Su İle Duş Almak: Vücuttaki inatçı yağların çözülmesi ve yağ yakımı için gerekli olan bir alternatif zayıflama yoludur. Aynı zamanda selülitleri de eriten bir doğal zayıflama yoludur.

Buhar/sauna / Çamur banyosu: Vücuttaki toksinleri çeker ve bedenden dışarıya atar. Bu da metabolizmanın hızlanmasını sağlar.

Lavman, bağırsak boşaltma ve kolon temizleme kürü de zayıflamak için gereklidir.

Su tüketmek: Günde 8-12 bardak su içmek ve bunu en azından yemeklerden 30 dakika önce yapmak ta Yoga ile zayıflamak için yardımcı olacaktır.

Oruç tutmak ta zayıflamak için Yoga ile birlikte kullanılabilen bir kilo verme yoludur.

Yoga İle Zayıflama İçin Beslenme Planı
Karbonhidratlar fazla kiloların en önemli nedenleridir. Özellikle sabah kahvaltılarında ve günün erken saatlerinde karbonhidrat alımı yerine protein ve yağ bakımından zengin yiyecekler ile beslenmek gerekmektedir. Öğle yemekleri karbonhidratça zengin, akşam yemekleri ise protein bakımından zengin yemekler olmalıdır. Buna ilave olarak vitaminler, mineraller, ve meyve sebze türü yiyecekleri daha fazla tüketerek karbonhidrat alımını önemli ölçüde kısıtlayabilirsiniz.

Bu yazı yoga hareketleri, yoga nedir, yoga nasıl yapılır, yoga nefes teknikleri, yoga ne işe yarar, yoganın faydaları, yoganın zararları, yoganın yararları, yoga ile zayıflama, yoga ile kilo vermek, yogayla zayıflama  konusunda bilgi sahibi olmak için yazılmıştır.

zayıflatan yoga hareketleri, yogo nasıl yapılır faydaları, yoganın zararları, yoga nedir ne için yapılır, yoga nedir nasil yapilir, Yoga medır fatdaları teknıklerı, yoga kemeri ne işe yarar, yoga ile vücut zayıflarmı, küçük kızlar için kolay yoga hareketleri, geleneksel yoga yararları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz