Yeşil Kil Maskesi ve Faydaları

Yeşil Kil Maskesi ve Faydaları

Yeşil kil maskesi, fransız deniz kili olarak ta bilinen bir tür deniz kilinden yapılan ve cilde faydaları hiç bir kil il maskesi ile ölçülemeyecek kadar fazla olan bir kil çeşididir. Özellikle iş yaşamı gereği sürekli makyaj yapmak zorunda olan ve bu nedenle cildi yıpranan hanımların

ve bayların yeşil kil maskesi kürü yapmalarında fayda vardır. Cildi temizleyen ve ciltte makyaj, hava kirliliği, ter ve yağlanma neticesinde kapanan cilt gözeneklerinin tekrar açılmasını sağlayan yeşil kil, aynı zamanda sivilcelere doğal çözüm de sunmaktadır.

Yeşil Kilin Faydaları Neler: Yeşil kil fransada üretilen ve denizin 40 metre altından çıkarılan oldukça özel bir kil türüdür. Normal killerde olmayıp ta deniz kilinde olan şey, denizdeki yosunların mineral ve organik madde tarafından son derece zenginleştirdiği bir organik yapıdır. Yeş montmorillonit, magnezyum, kalsiyum, potasyum, dolomit, silis, silisyum, Fosfor, manganez bakır,ve selenyum gibi cilt için son derece önemli olan minerallerin oksit halleri bulunmaktadır.

Sıradan bir kilo göre yeşil kilin rengi, onun organik madde, mineral ve yosun bakımından ne denli zengin olduğunun işaretidir. Yeşil kil maskesi, özellikle ciltteki kırışıklıklara, kaz ayağı kırışmalarına, gözaltı morlukları ve sivilceler için son derece etkili bir cilt maskesidir. Yeşil kil maskesi hazır paketlenmiş olarak satıldığı gibi daha ucuz olan yeşil kilin ham halini satın alarak evde kendimiz de yeşil kil maskesi hazırlayabiliriz. www.saglikvegebelik.com

Yeşil Kil Maskesi Yapımı İçin Gerekli Malzemeler:
100 gram Yeşil kil
15 gram Limon yağı
15 gram Biberiye yağı

Yeşil Kil Maskesinin Hazırlanışı: Bir kaseye 3 çorba kaşığı yani 100 gram kadar yeşil kil ilave edin Yeşil kili yumuşatmak amacyla kilin içerisine 50 gram sıcak su ilave edin. Daha sonra 15 gram limon suyu ve biberiye yağını da katarak bir kaşık yardımıyla ezerek karıştırıyoruz.

Şayet kattığımız sıcak su kili iyice yumuşatmaya yetmez ise se bir miktar daha sıcak su ilave edebilirsiniz. Yeşil kil maskesini yüzümüze sürmeden evvel bir yüz sabunu ile yüzünüzü iyice yıkayarak gözeneklerin açılmasını sağlayın. Bol buharlı bir duş almak cildinizin gözeneklerinin açılmasını sağlar.

Yukarıda tarifini ve yapılışını anlattığımız yeşil kil maskesini yüzünüze ve boynunuza eşit bir şekilde sürerek uyguluyoruz. Maskenin hem kuruması hem de içerisindeki faydalı minerallerin cilde nüfuz etmesi için 30 dakika kadar bekliyoruz. Ardından yüzünüzü ve boynunuzu ılık su ile durulayarak yıkıyoruz.

Yeşil kil maskesi kürünün uygulanışı 30 gün sürer. Bu süre zarfında 6 kez yeşil kil maskesi ile cilt bakımı kürünü uygulayacağız. Bu sürenin sonunda yeşil kil maskesinin faydaları açığa çıkacak ve cildinizde oluşturduğu mucizevi etkiyi sizler de hissedeceksiniz.

Bu yazı yeşil kil maskesi yapımı, yeşil kil maskesi tarifi, yeşil kil maskesi nasıl hazırlanır, yeşil kil maskesinin faydaları, yeşil kilin yüze faydaları, yeşil kilin yararları, yeşil kil nereden alınır konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

kil maskesinin faydaları, kil fiyatları, yeşil kil maskesi, kil maskesi faydaları, kil maskesi fiyatları, kil fiyatı, yeşil kil nerden alınır, yeşil kil fiyatı, kil maskesi fiyati, kilin yuze faydalari

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.