Yeşil İksir Tarifi Nasıl Yapılır, Yeşil İksir Faydaları

Yeşil İksir Tarifi Nasıl Yapılır, Yeşil İksir Faydaları

 

Kilo vermek birçok kişinin önem verdiği bir konudur. Özellikle sağlık açısından riskler çoğaldıkça kilo vermenin de önemi daha fazla gündeme gelmektedir. Eskiden bu kadar popüler olmayan kilo verme konularının günümüzde de çok yoğun şekilde gündeme gelmesi hareketin azalması, diğer yandan yapay maddelerin olduğu gıdaların, yüksek kalorili, yağlı ve şekerli yiyeceklerin yoğun tüketilmesidir.  Bu gibi nedenlerle yeşil iksir gibi farklı bitkisel formüllere başvurulmakta, zayıflatan içecekler hazırlanmaktadır.

Hızlı Kilo Vermek Neden Zararlı

Piyasada yeşil iksir hızlı kilo verdirmek için farklı şekillerde pazarlanabiliyor. Ancak bu noktada kilo verirken sağlıklı şekilde bir süreç geçirmenin önemine dikkat etmek gerekmekte.  Hızlı kilo vermek, vücudun genel dengesiyle oynamak anlamına geldiği için beraberinde kas kaybı, bağışıklık sisteminin çökmesi ve bazı hastalıkların gelişmesi gibi sorunlar oluşabilmektedir.   Bunun olmaması için beslenme ve hareket düzeninin iyi ayarlanması ve mümkünse ayda 4-5 kilodan fazla verilmemesi gerekir.  Genel diyetisyen ve spor hocalarının da önerileri bu yöndedir.

Yeşil İksir Nedir?

Yeşil iksir birtakım yeşil sebzelerden meydana gelen ve bunların uygun yöntemlerle rondodan geçirilerek içecek haline getirilmesi ile sonuçlanan bir içecektir. Sağlık açısından epey faydalıdır. Yeşil sebzelerden hazırlandığı için ismi yeşil iksir olarak düşünülmektedir.  Tarifin hazırlanmasından sonra kullanım şekline önem verilerek içilmesi gerekir.

Yeşil İksir Tarifi

Yeşil iksir tarifine bakıldığında şu malzemeler dikkat çekmektedir: 2 yeşil elma, 1 limon, 2 çubuk tarçın, 4 tane karanfil, 1 çay kaşığı karabiber ve 3 litre su şeklinde malzemeler sıralanabilir. Bunların miktarında kullanım miktarına göre bazen değişiklik olabilir. Ancak malzemelerden de görüleceği üzere temelde metabolizmayı hızlandırıcı ve detoks etkisi yaratan bir içecek hazırlanmaktadır. Yapılış şekline gelince de

 • Öncelikle yeşil elma ve limonu soymadan altı yedi parçaya bölün.
 • Diğer tüm malzemelerle beraber bir tencereye atın
 • Kaynatmaya başlayın
 • Kaynama sırasında elmaları kontrol edin ve yumuşamaya başlaması sonrasında ocağın altını kapatın
 • Birkaç dakika bekleyip süzgeç yardımıyla bunu süzün
 • İster ılık ister soğuk şekilde tüketin
 • Sabah ve akşam olmak üzere günde 2 kere bunu içmek yeterli olacaktır.

 Maydanozlu Yeşil İksir Nasıl Yapılır?

Yeşil iksir tarifi için bir diğer çeşit de maydanozla yapılan türdür. Bu tarif için gereken maddeler, 4 bardak içme suyu,1 adet yeşil elma, 1/2 demet maydanoz,  yarım yemek kaşığı yeşil çay birkaç dal taze nane, 1 adet limonun suyu gerekir. Hazırlanışına gelince de:

 • İlk olarak elmayı dörde bölün
 • Su ile birlikte kaynatmaya başlayın
 • Elma ve su birlikte yarım saat süresince kaynadıktan sonra diğer malzemeleri ekleyin
 • Karışımın demlenmesi için bu şekilde kaynar durumda bekletin
 • 15 dakika beklendikten sonra çubuk tarçın( İstemeyenler eklemeyebilir) ekleyin.
 • En son süzgeçle yeşilliği süzün ve ılımasını bekleyerek için

Ayda 10 Kilo Verdirmesi Doğru Mu?

Yeşil iksir, ayda 10 kilo verdirmesi gibi birtakım söylentilerle piyasada bulunmaktadır. Ancak 10-12 kilo veren kişiler sağlıksız şekilde zayıflayan ve beslenmesi tek tip olan kişilerdir. Bu içeceğin amacı fazla ve gereksiz maddelerin vücuttan atılmasının sağlanmasıdır. Yani bunu düzenli içen kişiler de bu şekilde beklentiye girerek tüketmelidir.  Diyet ve hareketle beraber bu içecek de alındığında normal süreçten bir iki kilo daha fazla verebilirsiniz. Kilo kaybının fazla olması da bu zararlı maddelerin atılmasının sağlanmasıdır.

Herkes Yeşil İksir Kullanabilir Mi?

Yeşil iksir kullanımı için öncelikle sağlıklı bir halde olmanız gerekir. Yani ilaç kullanılıyorsa, hamilelik, emzirme gibi ekstra durumlar varsa, bu içeceğin hassasiyet gösterebilmesi mümkündür. Yani önlem alarak hareket etmekte fayda olacaktır. Doktorunuza başvurmadan düzenli kullanmayınız.

Yeşil İksir Toksin Giderici Etki

Yeşil iksir faydaları konusunda gelince bunun birçok etkisini saymak mümkündür. Toksinleri vücuttan atması bunun ilk önemli etkisidir. Toksin oluşumu herkes için görülen bir durumdur ancak bazı hallerde bunun atılması mümkün olmayabilir. Bu nedenle öncelikle hangi durumlarda toksin oluştuğuna bakmak gerekiyor. İlaç kullanımı, tarım ilacı kalıntıları, gıda katkı maddeleri, ağır metaller, doymuş yağ en temel toksin nedenleridir. Ayrıca yaşam tarzının hareketsiz olması yani düzenli ter atılmaması, beslenme konusunda görülen düzensizlikler yağ, tuz ve şeker kullanımının yoğun olması durumlarında da toksin oluşabilir. Toksinler sanılanın aksine sadece fiziksel durumlardan kaynaklanmamaktadır. Ruhsal durumlar, stres, depresyon gibi durumlar da toksin oluşmasına neden olabilir. Çünkü mutsuzluğa neden olan ruh hali hücrelerin de mücadele edebilmesini engeller, zayıflatır. Son olarak alkol ve sigara kullanmak yine önemli toksin nedenlerindendir. Vücutta genel işleyişin devamı sırasında bazı maddelerin atılamaması da toksin oluşmasına neden olacaktır.

Toksinlerin vücuttan atılamaması kendinizi kötü, bitkin, yorgun hissetmenize neden olur.  Ayrıca ruhsal olarak da birtakım dengesizlikler görülebilir. Odaklanma sorunu en sık yaşanan durumlardandır. Hafızada gerileme, depresyon toksinlerin enden olduğu ruhsal sorunlardandır. Tabi bu noktada sindirim sisteminin yavaşlaması, bağışıklık sisteminin çökmesi, cilt hastalıklarının, döküntü egzama benzeri durumlar olması da görülebilir. Kronik baş ağrıları ve öksürük durumlarının olması gibi durumlara neden olabilir.

Metabolizma Hının Artması

Yeşil iksir faydaları içinde en önemli etkenlerden biri de metabolizma hızını artırmasıdır. Bu işlevi kilo kaybında en önemli etkendir.  Normal şartlarda da kilolu olma nedenlerine bakıldığında yavaş çalışan metabolizma olduğu düşünülürse hızlanan metabolizma size artı sağlayacaktır. Yani kan akış hızı ne kadar artarsa sizin kalori yakma ihtimaliniz de çoğalır.

Şişlik Giderme Etkisi

Yeşil iksir vücudunuzda görülen şişlikleri yok eder. Yani ağır yemek yemediğiniz halde vücudunuzda gereksiz ve boş bir şişlik görüyorsanız bunun nedeni fazla maddelerin atılmamasıdır. Yeşil iksir içilmesi ve bunun devam ettirilmesi ile vücudunuzda şişlik gidecektir. Bu şekilde, olduğunuz kilodan fazla görünmezsiniz.  Kaldı ki diyetinize ve spora ek olarak bu içeceği düzenli şekilde içerseniz daha da iyi etkisini gösterecektir. Sporla zaten vücudunuz toparlanacağı için, kaslar bir yandan öne çıkarken diğer yandan da gereksiz maddelerin atılması daha zayıf görüntü almanızda etkili olur. Bu durum sizin günlük yaşantınıza da etki eder. Çünkü kendinizi istediğiniz şekilde görmek size moral verecektir.  Bunun için doğru şekilde kullanıma da özen göstererek şişliklerin gitmesi için yeşil iksir karışımından faydalanabilirsiniz. Karışımı aç karnına içmek size daha yoğun etki etmesini sağlayacaktır. Yemeklerden sonra içilecekse de bir iki saat geçmesini bekleyiniz.

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz