Yer Elmasının Faydaları

  • ALTERNATİFTIP
  • Yer Elmasının Faydaları için yorumlar kapalı
  • 702 kez görüntülendi

Yer Elmasının Faydaları

Yetişme tarzı olarak ve görüntüsü itibariyle patatesi andıran yer elması ne işe yarar ve nasıl kullanılır öğrenmek ister misiniz?

Yer Elması: Parlak sarı renkte çiçekler açan ve toprak altında patatese benzer yumruları olan bir sebze türüdür. Besleyici bir sebze olan Yer Elması, A ve C vitaminleri ile kalsiyum, demir ve fosfor mineralleri açısından zengindir.

Yer Elmasının Faydaları: Vücut direncini ve cinsel gücü arttırır. İçerdiği besin değerleri ile kansızlığa iyi gelir. Anne sütünü arttırmaya yardımcı olan yer elması emziren anneler için de faydalıdır. İdrar söktürür ve kabızlığı giderir.

Böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur. Göğsü yumuşatır ve öksürüğü keser. Romatizma, mafsal ve nikris ağrılarını hafifletir. Basur şikayetlerini azaltır. Cildi güzelleştirir.

Yer Elması Nasıl Kullanılır: Yer Elmasının kökü haşlanarak yemeği yapılır ve yenir. Suyu ile saçlar yıkanırsa saç diplerini kuvvetlendirir. Ezilip lapa haline getirildikten sonra şişliklerin üzerine konursa faydası görülür. Besin değerleri yüksek kalorisi düşük bir besin olduğu için diyet yapanlar kullanabilir.

Bu yazı yer elmasının faydaları diğer adı nedir neresini yeriz yemeği neresi yenir yan etkileri özellikleri nelerdir ne zaman ekilir olur neye iyi gelir ne işe yarar çıkar sökülür neden ayrı yazılır yetişir neye faydası var nasıl soyulur ürer pişer dikilir yenilir çorbası tdk fiyatı konusunda bilgi vermek için yazılmıştır.

gebelikte yer elmasının faydaları, yer elmasinin faydaları, yer elmasının faydaları nelerdir, yer elmasının yararları, yer elmasının faydaları ve zararları, gebelikte yer elması, YERELMASININ FAYDALARI, Yer elması nedır, yer elması fiyatı, gebelikte yer elması faydaları

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.