Yeni Doğan Bebek Ne Kadar Süt İçer ?

Yeni Doğan Bebek Ne Kadar Süt İçer ?

Ailelerinizin yeni bireyleri olan ufaklıklar, sahip olduklarını bedenin gelişimi sebebi ile sürekli olarak acıkmaktadırlar… Bu açlık süreleri tamamen belirsiz olup, ortalama olarak (24 saat içerisinde) her 3 saatte bir acıkmaktadırlar. İlk altı ay boyunca yalnızca anne sütü ile beslenecek olan bebekler, henüz 1 aylık olana dek günlük 500 ml süt içerler.

Elbette gelişen bedenleri nedeni ile 1 ayın sonrasında bu oran %50 – %75 oranında artarak 750 ile 850 ml arasında bir değere kavuşacaktır. Bu da bebeklerin ne kadar süt içtiğine dair sorumuzun net cevabı olarak kabul edilebilir. Ufaklıkların gelişmekte olan sindirim sistemlerinin dişine göre olan anne sütü, kolaylıkla hazmedilir ve tekrar acıkmanın önünü açabilir. Bebeklerin beslenme saatlerinde düzensizlik olduğu gibi, beslenme sürelerinde de düzensizlik vardır. Örneğin; anne sütü için gün içerisinde her memeden 10 ila 15 dakikalık süt emilimi gerçekleştiren bir bebek, bir sonraki gün daha uzun süreler beslenebilmektedir. Bu da aklında az beslendiği anlamına gelmesin. Lakin beden gelişimine göre beslenme ihtiyacı duymaktadır. Bu sebeple doğumundan sonraki 12 ay süresince düzensiz bir beslenme programına sahip olacaksınız. Gelişimin tamamlanıp, büyüme evresine geçen minik bedenlerin artık daha düzenli olarak beslenme istediğini gözlemleyebilirsiniz. Bu evrenin geçişinde çocuğunuzun eksilen öğünlerini temel alarak az yediğini düşünerek, onu yemeğe zorlamamalısınız.

Yeni doğan bebek ne kadar süt içer?

Sorusunun cevabını sunduğumuz yazımızın sonuna geliyoruz. Sizlerle paylaşacağımız son bilgi ise; bebeklerinize karşı hoşgörü ve sabır konusunda sınırsız, eğitimleri konusunda da tavizsiz olmalısınız.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz