Yelek Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yelek Satın Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Yelekler birçok kombinin tamamlayıcı parçasıdır. Yelek satın alırken ilk olarak dikkat edilmesi gereken nokta nasıl bir kombin oluşturacağınızdır. Peki, önümüzdeki sezonun en trend yelek modelleri nelerdir? Yelekler arasında seçim yaparken nelere dikkat edilmelidir? Birlikte inceleyelim.

Muhafazakâr Şıklık İçin Yelek Tercihleri

Muhafazakâr şıklığın vazgeçilmezi olan bir ürün de yeleklerdir. Tesettür giyimde yeleklerin sıklıkla tercih edilmesinin sebebi birçok parçayla kullanılabilecek olmasıdır. Peki, yelekler neye göre seçilmelidir?

Yelek Modelleri Neye Göre Belirlenmektedir?

Sonbaharın yaklaşmasıyla birlikte yeni sezon trendleri ortaya çıkmaya başladı. Önümüzdeki sezonda sıklıkla göreceğimiz parçalardan birisi de kombinlerin tamamlayıcısı olan yelekler.

Yeleğin Kumaşı

İnce yeleklerde genellikle akrilik ve polyester kumaşlar tercih edilmektedir. Yelekler yaz aylarında da tercih edilebileceği için ince modeller büyük bir avantaj sağlamaktadır. Kalın yelekler de ise kış aylarında sıcak tutması açısından yünlü kumaşlar tercih edilmektedir. Yeleğin kumaş açısından kaliteli olması uzun ömürlü olması ile doğru orantılıdır.

Yeleğin Deseni

Son zamanlarda leopar, ekose ve etnik desenlere sahip yelekler popüler olsa da aynı zaman da simli, taş ve inci süslemeli modeller de bir o kadar tercih ediliyor. Peluş cepli olanlar da sıklıkla tercih edilenler arasında.

Yeleğin Rengi

İnce yelekler genelikle toprak tonlarında olurken kalın ve kışlık yelekler siyah, gri ve lacivert renklerinde. Özellikle önümüzdeki sonbahar aylarında krem, bej gibi renkler revaçta olacak. Kış aylarının gelmesiyle birlikte daha koyu renkler tercih edilecektir.

Yeleğin Boyu

Tesettür yelekler genellikle diz hizasında veya bilek boyunda olabilirler. Boylara göre pantolon gömlek veya elbiselerle kombinlenebilen yelekler de bu yönden boy önemli bir etmendir.

Yeleğin Tamamlayıcısı Aksesuarlar

Yelekler tek başına da kombinleneceği gibi birkaç aksesuarla da tamamlanabilir. Tesettür yeleklerin en büyük tamamlayıcısı kemerlerdir. Yeleklerin beline bağlanan kemerler kombinin havasını tamamen değiştirebilir. Yeleklerle birlikte kolye kullanımı da oldukça tercih edilen bir aksesuar kullanımıdır.

Siz de önümüzdeki yeni sezonda trendleri takip ederek doğru kombinler oluşturmak istiyorsanız dolabınıza yelekleri ekleyebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz