Yaz Nezlesi Nasıl Geçer? Uzman Doktor Önerileri

Yaz Nezlesi Nasıl Geçer? Uzman Doktor Önerileri

Soğuk algınlığını hemen geçiren bir yöntem maalesef yok. Yaz nezlesi nasıl geçer? makalemizde, bu hastalığı atlatmanıza yardımcı olacak bazı önerilerde bulunduk.

Boğazlarınız çok tahriş durumda değilse, gün boyu ara ara tuzlu su ile gargara yapın. Bunun için 1 su bardağı suya yarım tatlı kaşığı tuz atıp iyice karıştırın ve ağzınızı, boğazınızı bu su ile çalkalayın.

Burun deliklerinizin altına vicks gibi mentollü losyon yahut naneli esansiyel yağ sürerek solunum yollarını açın.

Bedenden toksinlerin, zararlı bakterilerin ve mikropların atılması için su içmek çok mühimdir. Günde 2,2-5 litre su için. Bitki çayları da burun tıkanıklığınızın açılmasına ve boğazlarınızın yatışmasına yardımcı olacaktır.

Bol bol dinlenin, bol bol dinlenin, bol bol dinlenin. Üst solunum yolu enfeksiyonunu atlatmak için istirahat etmeli, vücudun griple mücadele edebilmesi için enerji toplamasına yardımcı olmalıdır.  Ayrıca yatarken başınızın normalden yüksek olması, daha rahat nefes almanızı sağlayacaktır.

1000 mg suda eriyen C vitaminleri ve diğer vitamin hapı takviyeleri hastalığı atlatmanızda etkilidir. Vitamin hapı almadan doktorunuzla istişare edin.

Ara ara ılık duş alın. Banyo yapmak kaslarınızı gevşetecek, solunum yolunu açıp rahat nefes almanızı sağlayacak ve bedeninizdeki halsizlik hissini azaltacaktır.

Sual:Yazın sürekli burnum akıyor, yaz nezlesine yakalanıyorum, ne yapmalıyım?
CEVAP
KBB Uzmanı Müge Özçelik Korkmaz’ın cevabı büyük olasılıkla mevsimsel alerjik nezleniz var. Medikal tedavi uygulanmalıdır.
 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , ,

Yorum Yaz