Yaşlanmaya bitkisel çözüm-Cilt gençleştirme yöntemleri

Yaşlanmaya bitkisel çözüm-Cilt gençleştirme yöntemleri

Yaşlanma elbette geri dönülemez ve kesinlikle belirli bir yıl ömür yaşamanın nasip olduğu herkesin başına gelecek bir durumdur. Yaşlanmak belki önlenemez ancak yaşlanmanın cilt ve yüz üzerindeki bir takım etkileri geciktirilebilir. Bu bitkisel ve doğal yöntemler hem cildin genç kalmasına, kırışıklıklar, derin çizgiler ve ciltte oluşan sarkmalar ile mücadele edilmesine hem de bağışıklığın güçlendirilmesine katkıda bulunmaktadır.

Her erkek ve kadın cildinin pürüzsüz olmasını ve yaşını göstermemesini ister. Birkaç küçük tüyoyla bunu yapabiliriz..

Cildinizin yaşlanmaması ve bağışıklık sisteminizin hep güçlü kalması için bir kaç ipucu…

 

Yüz egzersizleri cildin elastikiyetini kaybetmesini engeller, ve yaşlılığa karşı direncini arttırır.

E vitamini: İçeriğinde E vitamini bulunan yiyecekler, ve bileşiminde E vitamini bulunan kozmetik ürünleri yaşlanmayı geciktirdiği gibi, bağışıklık sistemini de güçlendiriyor.

Güneş kremleri: Bronz bir ten size çok hoş bir görüntü verebilir. Fakat güneş ışınlarının zararlı etkilerini gözardı etmeyin. Bu nedenle yüksek faktörlü kremler kullanmayı ihmal etmeyin.

Düzenli uyku cildin geç yaşlanması için önemlidir. Özellikle sigara ve alkolden gece saatlerinde uzak durursanız melatonin hormonunu engellemiş olursunuz.

Yaşlandıkça metabolizma hızının düşmesi cilt hücrelerinin yenilenmesini ve beslenmesini engeller. Bu nedenle metabolizmayı hızlandıracak spor gibi faaliyetlerde bulunmalı ve yiyecekler yenmelidir.

Yumurta cilt için oldukça faydalı bir besindir. Hem maskesi yapılabilir hem de besin olarak tüketilebilir. Demir, B12 ve biyotin içeren yumurta cildinizi beslmeye yarar.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz