Yaşlanma ( Anti- Aging ) Karşıtı Yiyecekler !

  • SAĞLIKLI BESLENME
  • Yaşlanma ( Anti- Aging ) Karşıtı Yiyecekler ! için yorumlar kapalı
  • 684 kez görüntülendi

Yaşlanma (  Anti- Aging ) Karşıtı Yiyecekler !

Cildimizde kırışıklıklar belirmeye, yüzümüz sarkmaya başladığında hiçbir zaman hazır hissetmeyeceğimiz yaşlanma sürecine girdiğimizi anlamaya başlarız. Günümüzde hala bizi sonsuza kadar genç tutacak bir formül keşfedilemedi, fakat doğada bulunan birçok meyve ve sebze bu süreci yavaşlatmamıza yardımcı oluyor. Yaşlanmayı durduramayız fakat bu besinler sizi hastalıklardan korumaya ve yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı oluyor.

İşte yaşlanmayı geciktiren sebze ve meyveler;

* Somon Balığı

Anti-aging, beyin, cilt, gözler, eklemler ve kalp için Omega 3 yağ asitleri olarak adlandırılan yağ asidi içerirler. Yaşlanma beynin iyi işleyişini azaltmaya yol açar. Somon balığı anti-aging için önerilebilir.

* Yeşil Çay

Yaşlanma sürecini yavaşlatmada her gün birkaç fincan yeşil çay içmek faydalıdır. DNA yapınızı geliştirir ve ayrıca yaşlanma sırasında hücrelerin kısaltılması sürecini yavaşlatır.Sıcak ya da soğuk olarak içebilir ya da yemeklerinize ve çorbalar için ferahlatıcı bir baharat olarak kullanılabilir. Yeşil çay her zaman daha genç görünmenizi ve kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar.

* Alabalık

Bunlar omega 3 yağ asitleri içerirler ve bu yağlar, somonun içerdiği yaşlanma karşıtı vitaminler içerir. Alabalık yağ yakmaya yardımcı olur eğer zeytinyağında kızartırsanız alabalığında bulunan sağlıklı yağlar ortaya çıkar ve yaşlanmayı önleyen hücre korumasına faydalı olur.

* Antep Fıstığı

Antep Fıstığı çok faydalıdır. Yapılan araştırmalarda kabuklu fıstığın kabuksuz fıstığa kıyasla daha az kaloriye sahip olduğu ve vücutta yaşlanmayı geciktirici vitaminlerin olduğu bulunmuştur.


* Yaban Mersini

Cilt ve beyin bakımından sorumlu olan antioksidanların büyük miktarlarını içerirler. İçindeki elyaf içeriği sizi vücutta yaşlanmaya karşı koruyan vitamin ve minerallerin üretimine yardımcı olur.

* Peynir Altı Suyu
Bu protein metabolizmaya yardımcı olan dirençli nişasta olarak adlandırılan bir maddeye sahiptir, bu da genellikle yaşlanmanın kaslarda kütle kaybına neden olduğunu ve bunun da daha az metabolizma nedeniyle ortaya çıktığı anlamına gelir. Peynir suyunun proteinini tüketerek yaşlanmayı önleyebilirsiniz.

* Yoğurt

Genellikle yoğurtta şeker ve laktoz miktarı daha fazladır. Yoğurt normal sağlıklı beslenmeye yardımcı olur ve yaşlanmayı engeller.

* Kahve

Kahvenin avantajı olsada bazı sakıncaları olabilir, Kalp rahatsızlıkları kahve tüketmek suretiyle engellenebilir, sizi şeker hastalığından uzak tutar. Kahve, çoğunlukla daha fazla şeker ve krem ​​olmaksızın tüketilmelidir, bu da anti-aging ve sağlıklı olmak için size yardımcı olur.

* Yulaf

Yulaf günümüzde hiç kimsenin tüketmediği en temel besindir. Lif içeriği yulafın içinde fazladır ve sizi bir sonraki yemekte daha az yemenizi sağlar. Faydalı bir gıdadır hem kilonuzu muhafaza eder hem sağlıklı görünmenizi sağlar.

* Ispanak

Yeşil yapraklı sebzelerde besin maddeleri yüksektir; Genellikle yeşil yapraklı sebzelerde lutein adı verilen ve sizi yaşlanmaya karşı koruyan bir pigment bulunur.

* Tarçın

Tarçın sağlıklı kalmayı ve yaşlanmayı geciktirmeye yardımcı olan antioksidanlar içerir. Günde yalnızca bir fincan tarçın çayı tüketerek vücut yağlarından kurtulabilirsiniz.


* Karpuz

Karpuzda lycopene ve beta-carotene gibi vitaminler bulunur ve güneş ışığına maruz kaldıklarında hasar gören cilt hücrelerinin iyileşmesinde önemli bir rol oynar. Böylece cilt daha genç görünür.

Ayrıca anti aging için Çilek, Bitter Çikolata, Beyaz Fasulye, Kırmızı Pancar,Kereviz, Balık, Tam tahıllı gıdalar, Fındık,Ceviz,Sarımsak, Avokado, Mısır,Greyfurt, Yumura,Kayısı,Soğan,Salatalık,Brokoli,Havuç,Kabak ve  Üzüm  tüketebilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.