Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Hormonsal sebepler, genetik faktörler, çevresel şartlar, stres gibi sebeplere dayalı olarak bazı saçlar olması gerekenden fazla olabilmektedir. Bu saçların bakımı için de ayrı bir özen gösterilmesi gerekmektedir. Aksi halde yağlı saçlar günlük yaşamda oldukça sıkıntı vermektedir.

Her Gün Şampuan Kullanmayın

Her gün sıcak su ve şampuanla yapılacak bakım saç derisini kurutacaktır. Bu da saç derisinin daha fazla yağ üretmesine sebep olmaktadır. Bunu yerine iki günde bir saçları yıkamak saç dersinin yağ dengesini sağlayabilmesi için önemlidir. Sıcak su yerine ılık suyu tercih etmeniz daha doğru olacaktır.

Bitki Özlü Şampuanları Tercih Edin

Ne kadar doğal ürünler kullanırsanız saçınızın doğal yağ dengesi daha kolay sağlanacaktır. Bu da saçlarınızın yağlanmasını önleyecektir. Bu nedenle doğal ürünleri içeren şampuanları tercih etmek yağlı saçların bakımı için oldukça önemlidir.

Bitkisel Kürler Uygulayın

Özellikle kekik, lavanta ve biberiyeden yapılan kürler sayesinde cildinizin yağ dengesini bulması oldukça kolay olabilmektedir. Bu kürler sayesinde hem saç derinizdeki yağ sorunlarını önlemiş hem de saç derisinin canlılığını kazanmasını sağlamış olacaksınız.

Saçlarınızla Fazla Oynamayın

Saçlarınızla fazla oynamak ve tarakla taramak yağ salgı bezlerini harekete geçirerek saçlarınızın yağlanmasını hızlandıracaktır.

Limon ve Sirke Mucizesi

Banyodan sonra saça uygulanacak olan limon ve sirke kürü ile saçınızın asit dengesini sağlayabilirsiniz.

Siz de bahsettiğimiz yağlı saçlar için çözüm önerileri ile saçınızdaki yağ problemini çözebilirsiniz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , ,

Yorum Yaz