Yağ Enjeksiyonu Nedir Nasıl Yapılır

  • ESTETİK VE GÜZELLİK
  • Yağ Enjeksiyonu Nedir Nasıl Yapılır için yorumlar kapalı
  • 747 kez görüntülendi

Yağ Enjeksiyonu Nedir Nasıl Yapılır

Vücudun herhangi bir yerinden alınan yağ dokusu, yüzde yanak dolgunlaştırılmasında, dudak büyütmek amacıyla, derin kırışıklıkların tedavisinde, çökük gözlerin tedavisinde veya herhangi

bir yerde dolgu olarak kullanılabilir. Yine vücuttaki şekil bozuklukları, çöküntüler ve zayıf bölgelerin doldurulmasında, ve daha önce yapılmış liposuctiona bağlı cilt düzensizliklerinin giderilmesinde , eller ve boyundaki yaşlılık izlerinin iyileştirilmesinde kullanılabilir.

Yağ uygun bölgeden ince kanüller ile lokal anestezi altında alınır ve gerekli işlemlerden sonra istenen bölgeye mikrokanüller aracılığıyla enjekte edilir. Transplante edilen yağ dokususunun yaklaşık % 50 si yeni yerinde absorbe olacak yani eriyip vücut tarafından emilecektir. Bu nedenle genellikle istenenden daha fazla yağ enjeksiyonu yapılması gerekir.

Ancak bu %25’i aşmamalıdır. Uygulama sonrası yaklaşık 3-4 günlük dikkate değer ölçüde ödem ve şişlik görülür. Bazen enjeksiyon bölgesinde, özellikle yüzeysel, yani çizgi ve kırışıklık giderilmesi amacıyla yapılmış ise, morluk görülecektir. Bu yöntemin avantajı genellikle malzemenin bol bulunabilir olması,hastanın kendi dokusu olması, iğne ile alınıp  verilebilir olması ve sonuçların otolog olmayan dolgu maddelerine göre daha kalıcı olmasıdır.

Çoğu hasta tedaviden hemen sonra normal günlük aktivitelerine dönmektedir. Üç aydan sonra ne kadar dokunun orada beslenip kaldığı az çok belli olur. Yeni enjeksiyonlar 3,6,12 ay sonra tekrarlanıp sonuç daha iyi duruma getirilebilir. Yağ dokuları gerektiğinde dondurularak 2 yıla kadar saklanabilmekte ve bu süre zarfında ihtiyaç duyulduğunda hastaya uygulanabilmektedir. Ancak bekletilen yağ dokularında canlı hücre sayısı giderek azalmaktadır.

Bu yazı yağ enjeksiyonu fiyatları, yağ enjeksiyonu nedir, yağ enjeksiyonu nasıl yapılır, yağ enjeksiyonu yaptıranlar, yağ enjeksiyonu estetiği operasyonu ne kadar videosu izle konusunda yazılmıştır.

yağ enjeksiyonu yaptıranlar, yüze yağ enjeksiyonu yaptıranlar, yüzde yag dolgusu sislik ne kadar sürer, yağ enjeksiyonu video, yağ enjeksiyonu nedir, yağ enjeksiyonu nasıl yapılır, yağ enjeksıyonu için yapılan tektıkler nedır, yağ dolgusu fiyatları, z tekniği enjeksiyon nasıl yapılır, neden yağ neyden yapılır

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.