Yaban Mersininin Faydaları

Yaban Mersininin Faydaları

Antioksidanların vücudumuzdaki görebi toksinlerin etkilerini sıfırlamaktır. Toksinler vücudumuzda kanser, hücre dejenerasyonu gibi birçok sağlık durumunun ortaya çıkmasına neden olur. Yaban mersini içerisinde bulunan antokiyan, antioksidan özelliğe sahiptir ve bu özelliği sayesinde yaban mersini birçok rahatsızlığa gelmektedir.

Yaban Mersininin En Önemli Faydaları:
Alzheimer ve İnme: Son zamanlarda yapılan bir çalışma yaban mersininin yaşlılığın zihin üzerindeki belirtilerinin azaltmada yardımcı olduğunu kanıtlamıştır. Yapılan çalışmalar yaban mersini meyvesinin Alzheimer gibi zihinsel rahatsızlıklara iyi geldiğini göstermiştir. Ayrıca bazı araştırmaların bulguları bu meyvenin Alzheimer kadar inme rahatsızlığı üzerinde de etkili olduğunu göstermiştir.

Yüksek Kolesterol: Yaban mersini vücuttaki kolesterol birimini azaltarak yüksek kolesterol sorununa karşı çözüm sağlar. Aktioksidanlar bakımından oldukça zengin olan yaban mersini kolesterol sorunu olanlar için ideal bir meyvedir.

İdrar Yolu İltihabı: Rutgers Üniversitesinde yapılan bir takım araştırma yaban mersininin idrar yolu sağlığı için önemli olduğunu göstermiştir.

Görme Problemleri: Avrupada yapılan bazı çalışmalar yaban mersini tüketimi ile göz sağlığı arasında olumlu bir ilişki olduğunu kanıtlamıştır.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz