XATRAL XL 10 mg 30 Tablet Kullanımı Ve Fiyatı

XATRAL XL 10 mg 30 Tablet Kullanımı Ve Fiyatı

Eczaneler üzerinden doktor tarafından yazılan reçete üzerinden satışa sunulan ve etkin içeriği sayesinde tavsiye edilen XATRAL XL 10 mg 30 tablet, içeriğinde yer alan Alfuzosin HCI maddesi sayesinde prostat hastalıklarının daha seri ve etkin bir biçimde tedavi edilmesi amacıyla kullanılmaktadır. 3 katlı tablet şeklinde satışa sunulan XATRAL XL 10 mg 30 tablet, iki adet sarı tabakaya sahip olup, iki adet sarı tabakası arasında ise beyaz renk tonundan bir adet daha tabakaya sahiptir.

Kutu halinde satışa sunulan ve kutusunda toplam olarak 30 adet tabletin yer aldığı XATRAL XL 10 mg 30 tablet, alfa blokerler ilaç grubunda yer almaktadır. Başta ülkemizde olmak üzere birçok ülkelerde kullanılan XATRAL XL 10 mg 30 tablet, toplumda sıklıkla görülen iyi huylu prostat hastalığı belirtilerinin ortadan kaldırılmasına yönelik geliştirilmiş en etkili ilaçlar listesinde yer almaktadır.

XATRAL XL 10 Mg 30 Tablet Kullanıldığı Sağlık Sorunları İse Şunlardır;

Prostat bezinin normal durumdan daha büyük ölçekli yapıya ulaşmasına neden olan iyi huylu prostat büyümesinde tıbbi tedavi amaçlı olarak kullanılan XATRAL XL 10 mg 30 tablet, prostat bezinde ve mesanenin boyun kısmında yer alan düz yapılı kasların kolayca gevşetilmesini sağlayarak, meydana gelen idrar sorunlarının ciddi anlamda ortadan kaldırılmasına destek olmaktadır.

XATRAL XL 10 Mg 30 Tablet Olası Yan Etkileri Nelerdir?

Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere, XATRAL XL 10 mg 30 tablet kullanımında belirtilein kullanım dozajının aşılması durumunda, ilacın bazı yan etkiler gösterebilmesi söz konusu olabilmektedir. Bu bakımdan, XATRAL XL 10 mg 30 tablet kullanımında, nefes alış verişinde güçlük çekilmesi, hırıltılı bir şekilde nefes alış verişi, yüz, dudak, boğaz ve dil bölgesinde şişlik durumu oluşması, deri üzerinde kaşıntı, kızarıklık ve döküntüler gibi yan etkilerin söz konusu olması durumunda, hastaların hemen doktora başvurması gerekmektedir.

XATRAL XL 10 Mg 30 Tablet Kullanan 10 Hastadan En Az Birinde Görülen Yan Etkiler İse Şunlardır;

  • Baş ağrısı
  • Uyuşukluk
  • Sersemlik hissi
  • Bulantı
  • Karın bölgesinde ağrılar
  • Hazımsızlık
  • Huzursuzluk
  • Hastanın kendini kötü hissetmesi gibi bazı yan etkiler de XATRAL XL 10 mg 30 tablet kullanım dozajının aşılması sonucunda söz konusu olabilmektedir.

XATRAL XL 10 Mg 30 Tablet Satış Fiyatı Nedir?

Reçeteli olarak satışa sunulan XATRAL XL 10 mg 30 tablet, 2018 yılı itibariyle Katma Değer Vergisi de dahil olmak üzere 18.82 tl üzerinden satışa sunulmaktadır. Bu bakımdan, doktorunuza başvuruda bulunarak, doktorunuzun uygun görmesi durumunda eczaneniz üzerinden kredi kartınız ile veya nakit olarak, XATRAL XL 10 mg 30 tablet satın alabilmektesiniz.

XATRAL XL 10 Mg 30 Tablet Kimler Kullanabilmektedir?

Uzmanlar tarafından da belirtildiği üzere, yukarıdaki olası yan etkilere sahip olması nedeniyle, XATRAL XL 10 mg 30 tablet, çocuklarda kullanımında mutlak olarak doktor kontrolü altında ilacın uygulanması, erişkin, yetişkin ve ileri yaş grubundaki bireylerde ise, XATRAL XL 10 mg 30 tablet kullanımında ilacın kullanım talimatı belgesinin iyice okunması tavsiye edilmektedir.

 

 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz