Vulva Kanseri

Vulva Kanseri

Vulva kanseri çok enderdir. Bazen atrofik vulva distrofisinde görülür. Kadın üreme organı kanserlerinin ancak yüzde 3-4 ünü teşkil eder. Menopozdan sonra daha çok

görülür.

Belirtiler: Vulva derisinde küçük, sert, kaşıntılı bir yumru; Vulvada kenarları kabarık ülser, kanayabilir veya sıvı sızıntısı olur. Vulvadaki şüpheli bir kitleyi teşhis için doktor laboratuvarda incelemek üzere, çok küçük bir doku parçası alır. Vulva kanseri genellikle çok yavaş ilerler ve erken teşhisle hastalık tamamen tedavi edilir.

Tedavi – Ameliyat
Genellikle vulvatomi gereklidir; operatör tümörü, çevresindeki deriyi, belki de kasıktaki lenf bezlerini ve lenf -bezleriyle tümör arasındaki deriyi de çıkarır. Kanserin cinsi ve tümörün büyüklüğü ne kadar doku çıkarılması gerektiğini belirler. Bazen radyoterapi de gereklidir.

Bu yazı vulva kanseri belirtileri, vulva kanseri ameliyat sonrası, vulva kanseri görüntüleri evreleme, vulva kanserinin sebepleri, vulva kanserinin nedenleri konusunda yazılmıştır.

vulva kanseri beLİRTİLERİ, vulva ca evreleme, vulvada beze, vulva kanseri, vulva kanseri 13 türü, vulva kanserinde evreleme, vulva kanserinde mr sonuçları nasıl yorumlanır, vulvadaki kanser belirtileri ve resimleri

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz