Vücuttaki Benler ve Kurtulma Yolları!

Vücuttaki Benler ve  Kurtulma Yolları!

Vücudunuzun özellikle görülebilen alanlarında oluşan ben ve lekeleriniz varsa, onları doğal bir şekilde nasıl kaldırabileceğinizi düşünmüşsünüzdür. Çoğu benler endişe kaynağı değilken, pek çok kişi yalnızca benler’in görünümünü beğenmedikleri için küçük bir operasyonla kurtulmak istiyor.

Bu yöntemler ise ;

* Ameliyat : Doktor ya da estetik cerrah, bisturi ile beni cilt yüzeyinden alır ve yaranın kapanması için açık yeri diker.

* Elektrocerrahi : Doktor, beni bisturi ile tıraş eder ve altındaki dokuyu elektrikli bir iğne ile yok eder.

* Kriyocerrahi : Doktor, beni sıvı nitrojen ile dondurur ve bu benin düşmesini sağlar.

* Lazer cerrahisi : Doktor, beni yok etmek için özel bir lazer kullanır.

Vücuttaki benler’den tıbbi tedavi ile kurtulabilirsiniz fakat bu pahalı ve hatta biraz acı verici olabilir. Ancak, kaldırılmasını istediğiniz bir ben varsa, bunu doğal yollarla kendiniz yapabilirsiniz.

İşte ben tedavisi için evde uygulayabileceğiniz bitkisel öneriler ;

1. Sarımsak

Sarımsak sıklıkla benlerin çıkarılması için iyi bir çözümdür. Bunun sebebi benleri oluşturan pigmentlerin parçalanmasına neden olan doğal enzimlere sahip olmasıdır. Birkaç diş sarımsağı ezin ve vücudunuzdaki benlere uygulayın. Fakat sarımsağı uygulamadan önce cildinizi yağlayın. Çünkü sarımsak asit içeriği sebebi ile cildi yakabileceği için dikkat etmelisiniz. Sarımsakların gece boyunca benlerin üzerinde bekletin. Yaklaşık beş gün sonra benler eriyerek düşer.


2. Elma Sirkesi

Başka bir çözüm ise elma sirkesi uygulamaktır . Elma sirkesi asit bazlı olduğu için benlerden kurulmanıza yardımcı olur. Elma sirkesini bir pamuğa dökerek benlerin üstüne yerleştiriniz ve gece boyunca bir bandajla örtünüz. Yaklaşık on gün sonra benler eriyerek yok olacaktır.

3. Muz Kabukları

Muz kabuğunda bulunan besinler ciltteki benlerden kurtulmaya ve derideki lekelerin giderilmesine yardımcı olur. Yapılan araştırmada olgunlaşmış bir muz kabuğunu kullanmalısınız. Muz kabuğunu cildinize sarı kısım dışarı bakacak şekilde yerleştirin. Bir bandajla örtün ve gece boyunca ciltte bırakın. Benler birkaç hafta içinde yok olacaktr.

4.Hint Yağı ( Castor oil )

Hint yağı ciltteki benlerin doğal olmayan büyümelerini çözmeye ve ortadan kaldırmaya yardımcı olan bir ilaçtır. Ben, leke ve siğilinize günde iki kez az miktarda yağ uygulayabilirsiniz. Durulamadan önce birkaç saat boyunca yağın cilde temas etmesine izin verin. Ayrıca bu uygulama yara izi bırakmayacaktır.

5. Ananas suyu

Ananas suyu, ciltteki koyu benlerin görünümünü de hafifletebileceği anlamına gelen doğal bir cilt temizleyicisidir. Ananas suyunu bir pamuk topuna dökünüz ve gece boyunca benlerin üstünde bekletin. Bunu birkaç hafta yapın .

6. Aloe Vera

Aloe vera antibakteriyel özellikleri sebebiyle ciltte bir çok bakteri ve benlerin tedavisi için kullanılır. Aloe vera jelini yüzünüze günde birkaç kez uygularsanız bu tedavi sonrası benleriniz yaklaşık bir ay içinde yok olduğunu göreceksiniz.

7. Soğan Suyu

Soğan suyunun asitli olduğu için benle savaşmada etkili olduğu yapılan araştırmalar sonucu bulunmuştur. Soğandaki asit benlerin tamamen yok oluncaya kadar her bir tabakasını çıkarır. Soğan suyunu ben üzerine uygulamalı ve çıkarmadan önce otuz dakika bekletmelisin. Bunu bir aya kadar günde birkaç kez yapabilirsiniz.

8. Geyfurt çekirdeği ekstresi

Greyfurt çekirdeği ekstresinin benlerden kurtulmak için etkili olduğu tespit edilmiştir. Nedeni ise E Vitamini barındırdığı ve bunun cildi nazikçe besleyip düzeltiğidir. Bir damla özü doğrudan sorunlu bölgede kullanın ve birkaç saat boyunca gazlı bezle örtün. Bu yöntemi günde birkaç kez yaklaşık bir ay süreyle yapabilirsiniz

9. Zencefil

Zencefil antibakteriyel özellikleri ile benler ve siğilin alınması için mükemmel bir çözümdür. Taze zencefil parçasını doğrudan benlere uygulayıp bandajla kapatın bunu geleri uygulayın 2 hafta sonra yok olduğunu göreceksiniz.

10. Bal

Bal ben ve siğilleri kaldırmak için güvenli bir yöntemdir. Antibakteriyel ve iyileştirici özellikleri ben ve siğilleri hafifçe ortadan kaybolmasına yardımcı olur. Benlerin üzerine biraz bal sürün ve birkaç saat sonra durulayın. Benler yok olana kadar tekrarlayın.
Benlerinizi düzenli olarak kontrol ettirmeyi unutmayınız ve daima önlemlerinizi alın. Güneşe, koruyuculuğu yüksek bir krem sürmeden çıkmayın ve benlerinizi zedeleyecek durumlardan özellikle kaçınınız.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , ,

Yorum Yaz