Vücut Yağlarından Nasıl Kurtulurum?

Vücut Yağlarından Nasıl Kurtulurum?

Vücut yağlarınızdan kurtulmak için tonlarca para harcamanıza ve bıçak altına yatmanıza hiç gerek yok. Bunu, doğal yollardan da sağlayabilirsiniz. Ameliyatlar ile zayıfladığınız zaman bir takım komplikasyonlar ile karşılaşma riskiniz her zaman bulunmaktadır ama doğal yöntemler ile zayıflamada sağlığınız açısından herhangi bir risk yoktur. Doğal yollar ile zayıflama yöntemlerinden bazılarını sizin için araştırdık.

Bol Su Tüketin

Vücut metabolizmasının düzenlenmesinde suyun büyük bir önemi vardır. Gün içinde tüketeceğiniz 2 litre su vücutta ki enerji oluşumunu arttırır ve zayıflamaya yardımcı olur. Aç karnına tükettiğiniz su sayesinde vücudunuzdaki toksin maddeler atılacaktır. Karaciğer, böbrekler ve bağırsaklarda toksin madde birikimi önleneceğinden yağ birikimi olmayacaktır.

Öğünleri Arttırın

Öğün sayılarınız arttıkça metabolizmanız hızlanacaktır. 3 ana öğüne ek olarak 3 veya 4 öğün daha eklemeniz yağ yakılmasına yardımcı olacaktır. Vücudunuza sık aralıklar ile girecek olan besinler sayesinde metabolizma hızınız artar ve vücudun kan şekeri dengesi kurularak zayıflamaya yardımcı olunur.

Protein Tüketimi

Bu besin maddesi kas yapımı ve vücudun doku tamirinde önemli görevler oynar. Protein ağırlıklı yapılan bir beslenmede metabolizma hızlanır ve yağların yakılması sağlanır.

Çiğ Besin Tüketimi

Çiğ besin tüketmek vücuttan toksin maddelerin atımını hızlandırır. Fazla yağlarınızdan kurtulmak için çiğ besin ve salata tüketimine ağırlık verin. Salata tükettiğiniz zaman daha çok posa ve antioksidan alırsınız.

Şeker-Yağ Alımı

Şekerli bir besin yediğiniz zaman kan şekerinde yükselme meydana gelir. Bu durumda pankreastan insülin maddesinin salgılanması için bir sinyal gönderilir. İnsülin maddesi şekerin hücrelerin içine girerek onların enerjiye çevrilmesinde etkili olan bir hormondur. Vücuttaki hücreler enerjiye ihtiyaç duydukları zaman bu ihtiyaçlarını insülin sayesinde karşılarlar. Eğer vücuda alınan enerji miktarı fazla ise bu durumda insülin maddesi fazla olan bu miktarı yağ olarak depolayacaktır.

Günlük Atıştırmalar

Gün içerisinde yediğimiz cipsler, çikolata, kuru yemiş ve tuzlu yiyecekler kilo almayı kolaylaştırır ve vücuttaki yağ miktarını arttırır. Bunların yerine glisemik değeri düşük olan salatalık, erik ve yağsız ve tuzsuz olan mısır patlağı yemek doğru olacaktır.

Karbonhidratlar

Glisemik değeri az olan yiyeceklerin seçilmesi iyi olur. Bu tür besinler insülin değerini düşük tutacağından yemek sonrası vücutta yağ birikmesini önleyecektir.

Lifli Yiyecekler

Yağ oranını düşürmek için lif değeri yüksek besinler tercih edilmelidir. Bu tür besinler hem sağlıklı beslenme hem de diyet programları için çok önemlidir.

Yavaş Yemek Yiyin: Hızlı yemek yemek kilonun nedenleri arasında bulunur. Yediğimiz besinin beyne ulaşıp tokluk sinyalinin verilmesi yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Bunun için yavaş ve lokmaları iyice çiğneyerek yemeğinizi yiyin.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz