Viral Ekzantem Nedir ?

Viral Ekzantem Nedir ?

Viral ekzantem daha çok çocuk yaşlarında görünen ve vücutta oluşan döküntüleri anlatan rahatsızlıktır. Aslında çoğu zaman oldukça zor teşhis edilir ve birçok hastalık ile karıştırılabilir. Özellikle yediklerinden ve içtiklerinden şüphelene doktorlar ya da mevsim geçişleri bu hastalığın zor anlaşılmasına neden olabilir.

Viral ekzantem nedir

Viral ekzantemler genellikle laboratuvar çalışmaları ile tanının tam konulmasını sağlar ve daha sonra gerekli tedavi süreçleri başlar.  Bu hastalıkla ilk olarak döküntülerin nerede başladığı ve ne kadar ilerlediği ya da ne kadar hızlı bir şekilde yayıldığı çok önemlidir ve teşhis sırasında oldukça önem kazanır. Deri ve cilt hastalıklarının ilgilendiği bu rahatsızlık ateş ile devreden döküntüler de olabilir.

viral ekzantem

Bu sebeple çocuklarınıza oluşan her türlü döküntü ve kabarcıkları önemseyerek doktoruna göstermeli ve konu hakkında detaylı olarak bir inceleme başlatabilirsiniz. Özellikle geçmeyen döküntü ve beraberinde olan ateş size bu konuda oldukça büyük bir uyarı veriyor olacaktır. Viral ekzantemler çocuklarda görülebildiği gibi yetişkinlerde de aynı şekilde görülebilecektir

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz