Vegan Ürünler Nelerdir

  • TANITIM
  • Vegan Ürünler Nelerdir için yorumlar kapalı
  • 1.176 kez görüntülendi

Vegan Ürünler Nelerdir

Vegan Ürünler Nelerdir?

 Vegan ürünler bilindiği üzere beslenme ihtiyacını hayvansal gıdalardan uzak durmak ve tükettiğimiz besinlerin içerisinde bulundurmamak için tercih edilir. Vegan yaşam terciğinize göre hayvanlardan gelen et ve süt ile birlikte hayvansal yağlardan üretilen gıdaları kullanmamak ve kullanımını doğru bulmamaktır. Bu gıdaları tercih etmeyenler için birçok vegan ürünleri de üretilmiştir.

Vegan ürünleri; inek sütü yerine soya sütü, peynir yerine tofu ya da soya sütünden elde edilmiş peynir, yoğurt yerine vegan maya ve soya sütüyle yapılan vegan yoğurt ve yumurta yerinede nişasta, patetes hatta kabak püreli karışımlar tercih edilir.

 Vegan Ürünler Neden Tercih Edilir?

 İnsanlar vegan ürünler tercih etmelerinin altında birçok neden yatar. Bunlardan bazıları sağlıklı beslenme, dini inanışlar, çevreyi koruma gibi nedenlerden vegan ürünleri tercih ederler. Ancak bunlardan en önemli sebebi hayvanlara olan saygıdır. Malesef çiftliklerde hayvanların çok kötü şartlarda yetiştirmekte, eziyet görmekte hatta pek çok cani yöntemlerle öldürülmektedirler.

Bunların duyulması ve görülmesi bazı kişilerin vegan ürünleri kullanmalarına neden olur. Siz de https://www.dermokilshop.com/vegan-urunler sitesinden ürünlere ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.