Vegan & Bitkisel Proteinler Nelerde Bulunur?

  • TANITIM
  • Vegan & Bitkisel Proteinler Nelerde Bulunur? için yorumlar kapalı
  • 535 kez görüntülendi

Vegan & Bitkisel Proteinler Nelerde Bulunur?

Vegan beslenen kişiler bitkisel proteinleri elde edebilmek için birçok farklı gıdadan yararlanabilirler. Bitkisel proteinler arasındaki en popüler seçenekler arasında bezelye proteini tozu bulunur. Bitkisel protein tozları arasındaki bezelye proteini sarı bezelyelerin organik sindirim enzimleri ile karbonhidratından ayrılmasıyla elde edilir.

Açık bej renge sahip bezelye proteini tozu özel bir gıdadır. Vitamin açısından sağlığınıza destek veren bu protein türü vegan beslenme düzenine uyumludur. Ortalama %80 kadar protein içerebilen bezelye proteini tozu şeker ilavesiz olduğundan dolayı diyabet hastalarının yanı sıra diyet uygulamaları içerisinde olanların da tercih ettiği ciddi bir kaynaktır.

Organik kaynaklardan elde edilen bir diğer vegan bitkisel protein tozu klorella tozudur. Yüzyıllar öncesinden günümüze kadar gelmeyi başaran klorella, yeşil bir alg türüdür. Önemli ve destekleyici bir besin olarak ön plana çıkan klorella vitamin, mineral ve enzimlerin yanı sıra antioksidan açısından zengin olan yapısıyla dikkat çeker. Vegan bitkisel protein kaynağı arıyorsanız sizler de klorella tozunu tercih edebilirsiniz.

Naturiga Vegan Bitkisel Protein Çeşitleri

Klorella tozunun içerisinde A ve D vitaminlerinin yanı sıra E vitamini de bulunur. Aynı zamanda B2 ve emilebilir B12 vitaminleri klorella tozu içerisindedir. D vitamini açısından zengin olan klorella yüksek miktarda proteine sahiptir. Bu sebeple, veganların en sık tercih ettiği bitkisel proteinler arasında yer alır. Antioksidan içeren klorella glüten içermeyecek şekilde sizlere sunulur.

Vegan bitkisel protein kaynağı arıyorsanız kenevir tohumu tozunu deneyebilirsiniz. Besleyici özelliklere sahip olan kenevir tohumu tozu, kenevir tanelerinin kabuklarından ayrılarak, fermente edilmesiyle elde edilir. Bu durumun sonucunda yumuşak, cevizimsi lezzeti ile öğünlerinize dahil olabilecek ürünler ortaya çıkar.

Glutensiz ve organik olan kenevir tohumu tozu protein açısından destekleyicidir. Aynı zamanda omega ihtiyacınızın karşılanmasına da yardımcı olan kenevir tohumu tozu glutensiz olması sebebiyle, gluten hassasiyeti olan kişilerin yararlanabileceği bir ürün olarak öne çıkar. Besin içeriğiyle dikkatleri üzerine çeken kenevir tohumu tozu birçok farklı tarif içerisinde kendisine yer bulabilir.

Dünyadaki en fazla tercih edilen bitkisel vegan proteinler arasındaki kahverengi pirinç proteini işlenmemiş kahverengi pirinçlerin organik sindirim enzimleri ile karbonhidratların ayrılmasıyla elde edilir. Sporcular tarafından da tercih edilen protein tozları arasındaki kahverengi pirinç proteini tozu, spor sonrası beslenme için ideal bir seçenek olarak öne çıkar. Bitkisel proteinler arıyorsanız https://www.naturiga.com adresindeki seçeneklere de göz atabilirsiniz. Böylelikle vegan beslenme düzeninizi destekleyebileceğiniz ürünlere sahip olabilirsiniz. 

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.