Vajina Şikayetleri (Rahatsızlıkları) Tedavisi

Vajina Şikayetleri (Rahatsızlıkları) Tedavisi

Vajina Şikayetleri (Rahatsızlıkları) Tedavisi

Kadınlar bundan böyle idrar kaçırma, cinsel temas ağrısı ve menopoza bağlı vajinal kuruluk şikayetlerine artık lazer tedavisiyle çözüm buluyor.Lazer teknolojileri şimdilerde pek çok aşırı kozmetik alandaki yerini koruyor. özellikle son 5 yıldır vajina içine uygulanan karbondioksit lazer uygulamaları ile vajina daraltma ve yenileme işlemleri cerrahi bir işleme gerek kalmadan yapılabiliyor. Lazerle vajinanın daraltılması, sıkılaşma sağlanarak vajinanın tekrar gençleştirilmesi ‘vajinal rejuvenasyon’ şekilde da biliniyor. 2003 yılından buyana cinsel terapiler ve kozmetik jinekoloji hakkında çalışan, ABD’den Doktorların verdiği bilgilere göre genital estetik amacıyla lazer uygulamaları en yoğun olarak vajina daraltma – gençleştirme (rejuvenasyon), dış genital sektör renk açma ve dolgunlaştırma işlemleri için kullanılmaktadır. ayrıca ‘labioplasti’ adı verilen iç dudak estetiği ve genital siğil tedavisi için de karbondioksit lazerler tercih edilebiliyor. diğer taraftan hanımlarda idrar kaçırma, cinsel ilişki ağrısı ve menopoza bağlı vajinal kuruluk şikayetlerinde de lazerler tercih sebepleri içinde bulunuyor.

Vajina Şikayetleri(Rahatsızlıkları) Tedavisi

Vajinal genişleme sebebi nedir neden kaynaklanır?

çok ve zor gerçekleşen doğumlar, kürtaj bu gibi jinekolojik müdahaleler ve ilerleyen ıslak vajinal sarkma ve genişlemenin en yoğun sebepleri arasında. bununla beraber kronik sigara ve alkol tüketimi, hızlı kilo verme, dengesiz beslenme ve doğuştan bağ dokusunun zayıflığı da öteki ciddi nedenler içinde yer almaktadır. Vajinanın fazlaca genişlemesi bayanlarda ve beylerde cinsel hazzın azalmasına bağlı olarak bir takım sorunları yanında getirebiliyor. başka taraftan bayanlarda orgazm olamama veya güç olma problemlerine sebep olabiliyor. Cinsel sorunlar zaman geçtikçe büyüyerek evlilik ve iletişim sorunlarına da dönüşebilmekte. diğer taraftan, vajinal genişleme ve bu bölgenin bağışıklık sisteminin incelmesi çok vajinal enfeksiyonlara da zemin hazırlıyor.Doktorlar yapılan lazer uygulamaları ile vajina içi kolajen bağ dokusunun uyarılması sonucunda vajinanın daraltıldığını ve yeniden sıkılaştığını ifade ediyor. Vajinaya lazer uygulaması yaklaşık 30 dakika sürüyor. Her hangi bir cerrahi kesi yapılmadığından ötürü ameliyata bağlı komplikasyonlar da ortaya çıkmıyor. Lazer uygulaması son derece ağrısız bulunduğu için hiç bir anesteziye de gerek bulunmuyor. işlem sırasında vajina prob ile vajinanın tamamı boylamasına taranıyor, böylelikle vajinanın bütünü kapsayan, eş sebebi ile da ayrım edilebilecek tam bir sıkılaştırma elde ediliyor. Menopoz döneminde ortaya çıkan vajinal kuruluk, genişleme ve ağrılı cinsel münasebet sorunlarında da lazer ile vajinanın yenilenmesi hastalara avantajlar sunuyor. Lazer uygulamasından hemen sonra insanlar normal hayatlarına dönebiliyorlar. Ortalama 7 gün sonrasında da cinsel ilişki serbest duruma geliyor.

Vajina Şikayetleri(Rahatsızlıkları) Tedavisi:

İdrar kaçırma probleminin tedavisi için lazer

Vajinaya uygulanan lazer ile vajina sıkılaşması – gençleşmesi ile birlikte, tıpkı seansta idrar kaçırma sorunları da giderilebiliyor. Vajina içerisine kullanılan lazer mesane ve idrar kanalı etrafındaki bağ dokusunun güçlenmesini ve yeni kolajen oluşumunu sağlayarak idrar kaçırma sorunlarının çözümünde de kullanılabiliyor. özellikle gülme, hapşırma ve ağır yük kaldırma gibi karın içi basıncı arttıran durumlardaki idrar kaçırma sorununda lazer, cerrahi işlemlere seçenek bir metod olarak görülüyor.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Etiketler: , ,

Yorum Yaz