Üzüm Sirkesinin Faydaları Nedir

Üzüm Sirkesinin Faydaları Nedir

Daha önce sitemizde elma sirkesi yapımı ve üzüm sirkesinin yapılışı hakkında bilgi vermiştik. Bu yazımızda ise üzüm sirkesinin faydalarını ve kullanım alanlarını sizlere anlatmaya çalışacağım. Bakalım üzüm sirkesi ne işe yarıyor ve neye iyi geliyor.

 Üzüm sirkesi sağlık ve güzellik alanında birçok konuda etkin çözümler sağlamaktadır. Bunları kısaca şu şekilde sıralayabiliriz;

– Üzüm sirkesi, oldukça güçlü bir antioksidan özelliği ile güçlü bir mikrop kırıcıdır.

– Grip, bademcik şişmesi, nezle ve soğuk algınlığı gibi hastalıkları iyileştirici özelliği vardır.

– Üzüm sirkesinin yara iyileştirici özelliği de vardır.

– İçerdiği polifenoller ve antioksidanlar sayesinde hücreyi tamir edici ve bağışıklık sistemini güçlendirici özelliği vardır.

– Kalp krizi riskini azaltır ve bazı kanser çeşitlerine faydası vardır.

– Metabolizmayı hızlandırır ve hazmı kolaylaştırır. Diyabet hastalığı için doğal bitkisel bir ilaçtır.

– Günde beş çay kaşığı sirke içmek insan vücudunun ihtiyacı olan insülin miktarını karşılar.

– Kolesterolü düşürücü etkisi vardır. Antioksidan etkisiyle yaşlanmayı geciktirir.

– Baş ağrısını geçirir. Su ile karıştırılarak kaynatıldığında buharı baş ağrısına iyi gelmektedir.

Üzüm Sirkesi Nasıl Kullanılır? Üzüm sirkesi kür olarak farklı şekillerde kullanılır. Bunları ise şu şekilde sıralayabiliriz;

Cilt Bakımı İçin Üzüm Sirkesi Kürü: 1 çay kaşığı üzüm sirkesi, 1 çay kaşığı sıvı yağ. Zeytinyağı ve üzüm sirkesi ufak bir kabın içinde karıştırılır. Bir parça pamuk hazırlanan karışıma batırılır. Yüz ve boyun bölgesine sürülür. Yaklaşık yarım saat bekletildikten sonra ılık su ile temizlenir. Kür günde iki defa uygulandığında kısa sürede cilt bakımı konusunda etkisinden yararlanılacaktır.

Sivilcelere Karşı Üzüm Sirkesi Kürü: Yarım çay bardağı üzüm sirkesi, Yarım çay bardağı gül suyu. Çukur bir kabın içinde gül suyu ve üzüm sirkesi iyice karıştırılır. Bir parça pamuk karışıma batırılarak ciltte oluşan sivilcelerin üzerine sürülür. Her gün düzenli olarak uygulandığında sivilcelerin kısa sürede yok olmasını sağlar ve yeni sivilce oluşumunu engeller.

Zayıflama Ve Üzüm Sirkesi: Üzüm sirkesinin zayıflama üzerinde etkilerinden yararlanabilmek için günde yarım çay bardağı üzüm sirkesi içmek yeterli olur. Zayıflama üzerinde elma sirkesi daha yaygın bir şekilde kullanılsa da üzüm sirkesi de elma sirkesi kadar yararlıdır. Üzüm sirkesi düzenli bir diyet ve egzersiz ile desteklendiğinde ayda 5 kilo vermek mümkün olur.

Peki üzüm sirkesinin hayatı kolaylaştırmak anlamında yarattığı püf noktaları nelerdir, merak ediyor musunuz? Basit yöntemlerle etkili sonuçlar almak isteyenler için önemli bilgiler.

– Sıfırın altında derecelerde arabanızın camlarının donmaması için bir gece önceden hazırladığınız 1 ölçek su, 3 ölçek sirke karışımını camlara sürebilirsiniz.

– 1’e 1 oranda su ve sirke ile hazırladığınız karışımı yumuşak bir bez parçasıyla deri ayakkabılarınızı temizlemek için kullanabilirsiniz.

– Lekelenmiş altınları eski parlaklığına kavuşturmak ve temizlemek için sirkeli suya batırıp 15 dakika bekletmeniz yeterli.

– Çamaşır makinenizin durulama suyuna bir fincan üzüm sirkesi ekleyerek çamaşırların rengini korumasını, tüm bakterilerden arınmasını, deodorant lekelerinin kolayca çıkmasını ve deterjan kalıntılarının daha iyi temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

uzum-sirkesinin-faydalari

Bu yazı üzüm sirkesinin karaciğere faydası saça faydaları ne işe yarar neye iyi gelir nerede saklanır olduğunu nasıl anlarız yapılışını istiyorum nerelerde kullanılır fiyatı ne kadar turşu tonik banyo zayıflama kullananlar kullanıcı yorumları nasıl kullanılır yapılır kurulur ile turşu nasıl yapılır saç bakımı ütü temizliği peynir yapımı zayıflayanlar cilt bakımı hakkında kısaca bilgi vermek için yazılmıştır.

uzum sirkesi ne ise yarar, üzüm sirkesi neye iyi gelir, şişliklere iyi gelen krem isimleri, uzum sirkesi neye iyi gelot, üzüm sirkesi neye yarıyor

Etiketler:

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz